Útěk před zimou za exotikou! Jak na to?

Trpíte pokaždé, když rtuť teploměru klesne k nule? Sychravé počasí vás ubíjí? Vidíte se raději na pláži s drinkem v ruce, jak své tělo vystavujete slunečním paprskům a posloucháte šumění moře? Cestování za exotikou dnes není drahé! Přečtete si návod, jak vyrazit za pár kaček!

Levné letenky najdete snadno

Existují nadšenci, kteří den co den upozorňují ostatní na levné letenky do exotiky. Například na sociální síti facebook.com najdete hned několik skupinek. Hledat můžete i na vlastní pěst, a to buď na stránkách leteckých společností, nebo přes online vyhledávače letenek, jejich seznam je k dispozici zde. Není výjimkou sehnat letenky za 10 000 Kč do Thajska či za snových 6 000 Kč na Sri Lanku apod. Stačí tomu věnovat několik hodin a určitě se to podaří. Při koupi je ze všeho nejdůležitější rychle jednat. Vůbec se nebojte odletu za pár dní. Exotické země jsou levné, takže co nestihnete zabalit, koupíte za levný peníz přímo na místě.

svetprozeny-cz_online_ergo_cz_01

1 „věc“, kterou musíte zabalit!

Je jen jedna věc, kterou si (kromě pasu) musíte „zabalit“ doma. Je to cestovní pojištění. Nejvýhodnější je cena cestovního pojištění tehdy, když ho vyřídíte online. Zabere to jen několik minut. Dejte si pozor, abyste správně vybrali lokalitu a přečtěte si důkladně pojistné podmínky pro pojištění do zahraničí. Jestliže se na pláži budete oddávat například vodním sportům, musíte se připojistit. Většina z nich totiž patří do kategorie „rizikové“. Kromě základní pojistky se hodí ještě pojištění zavazadel a odpovědnosti. Výhodné je i pojištění storna. Budete vyrážet na cesty i s dětmi? Hodit se bude toto rodinné cestovní pojištění od ERGo pojišťovny.

svetprozeny-cz_online_ergo_cz_02

Rady pro případ nouze

Nechceme nic přivolávat, ale i vám se může stát, že se v zahraničí dostanete do problémů. V takovém případě se snažte udržet v klidu a okamžitě volejte asistenční službu. Operátor vám pomůže situaci vyřešit, zajistí komunikaci s lékaři aj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *