Hubnutí a tvarování postavy v posilovně – jak na to?

Posilování není jen dřina, jejímž výsledkem jsou mohutné svaly. Je to i skvělý způsob, jak se zbavit přebytečných kilogramů a brzy mít postavičku snů. Nejlepší na všem je, že to není nijak složité…

svetprozeny-cz_kentoyafitness_cz_nahledovy

Cvičení pod dohledem

Existují desítky různých posilovacích strojů, u všech platí to stejné – je třeba na nich umět cvičit. Budete-li cvičit bez potřebných znalostí, může to dopadnout i poraněním svalu, takže to rozhodně neriskujte. Na začátku si zaplaťte služby profesionálního trenéra. Může to být třeba hvězda české kulturistiky Lukáš Osladil, který získal titul Absolutní mistr Evropy 2005. Jako trenér působí v Kentoya fitness Praha. Stejná posilovna je „druhým domovem“ i pro osobní trenérku a instruktorku aerobicu II. stupně Karin Matouškovou. Cena za její profi péči je velice nízká. Je to pouhých 400 Kč na hodinu.

svetprozeny-cz_kentoyafitness_cz_01

Vyvážená strava je polovina úspěchu

Aby šla kila dolů a byla vidět vaše snaha v podobě silnějších svalů a štíhlejší postavy, musíte se zbavit přebytečného tuku. Část ho zmizí při cvičení, ale to nestačí. Musíte se odhodlat, zapomenout na tučná jídla, změnit jídelníček a naučit se jíst zdravě. Jak na to? Praktické rady shrnuje například tento článek. Vyvážené stravování a cvičení musí jít ruku v ruce, jinak hrozí jojo efekt. Nepodceňujte to!

svetprozeny-cz_kentoyafitness_cz_02

Odměna každou chvíli

Cvičení (hlavně na začátku) rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. Budete se cítit unavená, tělo vás bude bolet, dostaví se únava. Nenechte se tím zlomit! Za chvilku se to změní a po každém cvičení se budete paradoxně cítit plna energie. Neustále si opakujte, že každá minuta strávená cvičením je velký krok na cestě za perfektní postavou. Určitě se také začněte odměňovat. Může to být nákup exotického ovoce na svačinku, pobyt ve vířivce, light zmrzlina nebo i solárium Praha či reflexní masáž.

One Comment Add yours

  1. Kristína napsal:

    Hubnu doma s mobilem a je bezva, že i mobily Cubot mají různé aplikaci o hubnutí

Napsat komentář