Převezte si kola kdykoli a kamkoli

Rozhodli jste se, že zhubnete a budete se udržovat v kondici? To je jistě skvělý nápad. Ještě ke všemu, pokud máte sedavé zaměstnání, které dokáže s tělem divy. Milujete cyklovýlety, a tak byste rádi vyjeli na výlet klidně i za hranice nebo druhou stranu České republiky? Proč ne, nosiče kol vám mohou pomoci převézt až čtyři kola, stačí si jen vybrat ten správný. Na výběr máte hned z několika možností.

Cenově dostupnější verze

K cenově dostupnějším patří střešní nosiče. Přitom pokud si vyberete správně a zvolíte správnou nosnost, uvezou až čtyři kola či plný střešní box o 450 litrech. Aby tomu tak bylo, je dobré si předem rozmyslet, co na nich nyní, ale i do budoucna budete převážet. Pokud nosič chcete pro jedno kolo, stačí plastový, tedy levnější typ. V druhém případě, kdy víte, že budete převážet čtyři kola nebo střešní box, je třeba zvolit nosiče s vyšší nosností, takové bývají zpravidla vyrobeny z hliníku nebo oceli. 

Co se týče obsluhy, tak lidem menšího vzrůstu zřejmě nebude příjemné dávat kola nad hlavu. Pozor si také dávejte na boční vítr v otevřeném prostranství. Také je potřeba počítat s tím, že se spotřeba paliva bude mírně lišit. 

Nosiče kol na tažné zařízení

K velmi oblíbeným, ale také bezpečným nosičům patří ty, které se umísťují na tažné zařízení neboli na kouli. Instalování nosiče na auto je velmi rychlé a jednoduché – to stejné platí i pro kola. Jediné, co bude potřeba, je pořízení třetí poznávací značky na nosič. Těšit se můžete na nezměněné jízdní vlastnosti a spotřebu paliva. Navíc nasazování nosiče si velmi rychle osvojíte.  

Nosič kol na páté dveře

Jedná se o efektivní způsob převozu kol, ale bohužel musíme poznamenat, že je nelze dát na všechny vozy. Hodí se především na SUV a vyšší vozy. Abyste však zjistili, zda je možné využité i pro vaše auto, prohlédněte si nabídku na Autodoplňky-obchod.cz, kde máte možnost filtrování produktů a výběr dle modelu. 

Napsat komentář