Jak přežít Vánoce bez výčitek svědomí?

Nejkrásnější období roku se kvapem blíží. Pokud zrovna nepatříte mezi ty, které mají vánoční svátky naplánované do posledního detailu už rok dopředu, a pečlivě zabalené dárky neschováváte ve skříni už od července, pak se chtě nechtě začínáte s příchodem zimy zabývat myšlenkou, jak ty letošní svátky co nejlépe zorganizovat a připravit. Dáme vám tip, jak je snadno zvládnete na jedničku!

Ach to obžerství…

Ruku na srdce, která z nás by si alespoň občas při pohledu do zrcadla neposteskla, že by to chtělo nějaké to kilo dolů, že máme stehna jako nohy od klavíru, nebo že by asi byl nejvyšší čas začít posilovat. Jenže Vánoce jsou přece svátky rodinné a hlavně – bez dobrého jídla by přece nebyly! Nevěšte hlavu, nemusíte se vzdávat svých snů, ani je posouvat na novoroční předsevzetí. Stačí, když si svátky dobře naplánujete.

Mnoho z tradičních pokrmů se přeci jen dá lehce upravit tak, aby váha neprotestovala. A když nahradíte majonézu v salátu třeba jogurtem, myslíte, že si toho ostatní členové rodiny vůbec všimnou? K modernímu vaření si vezměte na pomoc i moderní pomocníky – správně sestavené sady hrnců vám pomohou připravit to pravé slavnostní menu ve zdravější variantě a můžou se stát i okrasou vaší kuchyně.

svetprozeny-cz_tescoma_cz_01

Hřešit je lidské

Zdravější verze klasických pokrmů si můžete připravit doma. Ale Vánoce, to jsou návštěvy a hostiny na tisíc způsobů. A babička nejspíš nebude mít pochopení pro vaše vysvětlení, že zrovna teď držíte dietu, takže si raději jídlo donesete své. A upřímně – koho by bavilo chroustat salát a přitom čichat tu božskou vůni dozlatova vypečené štěpánské kachničky, takové, jaké prostě umí jen a pouze babičky. Nezoufejte! Jeden hřích vás určitě od cíle neodradí a je vědecky prokázáno, že je lepší sníst s chutí onu kachnu či husu, než s odporem spolykat pohanku, zeleninu nebo třeba jáhly. A babičce pořiďte od Ježíška třeba nové pekáče.

svetprozeny-cz_tescoma_cz_02

Svátky si prostě užijte

Vánoce jsou dnes symbolem konzumu, přejídání, televize a shonu. Proč si je ale nezkusit zpříjemnit? Zastavit se, třeba si s dětmi nebo partnerem zkusit napéct nové druhy cukroví. Co na tom, že kuchyně bude po jejich pomoci vypadat jako po výbuchu, společné chvíle za to přeci stojí, ne? A můžete klidně popustit uzdu fantazii – nové kuchyňské potřeby nabízejí skutečně širokou škálu vykrajovátek, formiček a zdobítek.

Tip na závěr:

Nejen kapr či řízek se dá nahradit, zkuste si upéct i zdravější varianty vánočního cukroví. Recepty pro inspiraci vám dodá např. i tento článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *