Přivítejte jaro s elánem

on

Asi moc dobře znáte ten nijaký pocit, který se pravidelně objevuje s příchodem jara. Místo toho, abyste se cítili nabití energií díky delším dnům a přibývajícím slunečním paprskům, máte to úplně naopak. Vaše tělo je po zimě unavené, mysl trochu otupělá a nálada? Ta nestojí za řeč už vůbec. Nebuďte na sebe tak přísní. Vždyť zimní období je spjato s věčnou tmou, chladem a nedostatkem slunečního svitu. Potřebujete prostě jen trochu času a tělu prospěšných látek k celkové regeneraci.

Čerstvý vzduch dokáže divy

Správně tušíte, že k tomu, aby se vaše tělo vzpamatovalo z dlouhé nepřejícné zimy, musíte podniknout pár nezbytných kroků. Zařaďte do svého běžného dne i čas na procházku v přírodě. Nechce se pohltit probouzející se krajinou, sledujte první jarní kvítí a poslouchejte zpět ptáků. Zapojte do svých toulek i rodinu a čtyřnohého mazlíčka. Pobyt venku vám prospěje jak po fyzické stránce, tak i vaše duše pookřeje. S jarním obdobím souvisí i práce na zahradě. A věřte, že ta vás dokáže nabít energií téměř ihned.

29806

Už jste slyšeli o hořčíku a vitamínu B6?

Někdy ani dlouhé procházky a fyzická práce zkrátka nepomohou k tomu, abyste se cítili dobře. Veškerá činnost vás nepřiměřeně unavuje, svaly bolí a nálada je na bodu mrazu. Nervozita stoupá a váš protějšek se už bojí i pohnout, aby vás nerozčílil. V takovém případě je dost pravděpodobné, že vašemu tělu chybí nějaké potřebné vitamíny a další látky. Téměř s jistotou je to hořčík + B6. Nedostatek těchto komponentů totiž způsobuje nadměrnou únavu, stres, křeče a bolesti svalů. A pokud na sobě pozorujete i zhoršený spánek, případně bolesti hlavy, pak neotálejte a začněte užívat doplňky stravy s obsahem hořčíku + B6. Jistě, tyto životně důležité látky přijímáte v potravě, ale vlivem různých biologických procesů ve vašem těle snadno dochází ke zhoršení jejich vstřebávání. Také zvýšený přísun sacharidů, tuků, vlákniny nebo vápníku působí třeba právě na hořčík negativně.

24541-naturvita-banner (2)Uvidíte, že pokud srovnáte hladinu potřebných vitamínů a minerálů ve vašem těle, nebude trvat dlouho a znovu se začnete cítit skvěle, s energií a chutí do dalších dnů.

One Comment Add yours

Napsat komentář