Slovinsko je opravdový ráj pro lyžaře. Kam přesně vyrazit?

V současné době si příznivci zimních sportů zamlouvají ubytování v rakouských Alpách a slovenských Tatrách, aniž by se poohlédli po cenově přijatelnější alternativě se stejně kvalitními službami. A tou alternativou máme na mysli Slovinsko, které ukrývá jedno z největších a nejpopulárnějších lyžařských areálů v Jurských Alpách.

Snímek obrazovky 2017-12-19 v 10.39.24

Pokud si do vyhledávače zadáte lyžování Kranjská Gora, zobrazí se vám nádherná panoramata. Po bližším prozkoumání zjistíte, že středisko nabízí upravené sjezdovky pro začátečníky i opravdové profesionály.

Podíváte se na skokany

Zdálo se vám někdy, že sjíždíte obrovský skokanský můstek? Jestliže nechcete sen proměnit v realitu a začít trénovat na mistryni světa, můžete se alespoň podívat na světovou elitu ve skákání na lyžích. Ve Slovinsku, konkrétně tedy v areálu Kranjská Gora se každoročně pořádají skokanské závody, jež vždy přilákají pozornost desetitisíců diváků.

Přepravu ve středisku zajišťují vleky a sedačkové lanovky, které začínají na 800 metrech nad mořem, přičemž vás vyvezou do výšky 1600 a více metrů nad mořem. Svahy mají různou obtížnost. Jestliže tedy stojíte na lyžích poprvé či podruhé, pravděpodobně si na náročnou trasu netroufnete. I když u některých milovnic adrenalinu se to vyloučit nedá.

Kam začátečníci a kam profíci?

Pro začátečníky, kteří si ještě nejsou na lyžích příliš jistí, je připravena sjezdovka Gozd Martuljek. O trochu náročnější je Podkoren, ovšem na skutečné profíky čeká Vitranc. S posledním svahem je spojena další soutěž, tentokrát Světový pohár mužů v obřím i klasickém slalomu. Pomyslnou třešničkou na dortu je, že děti do šesti let lyžují zdarma.

Po náročném dni na lyžích si vychutnáte lahodnou večeři v některé ve zdejších restaurací. Ochutnáte slovinská tradiční jídla, jako je polévka jota. Stačí hledat “Slovinsko lyžování” a hned se vám nabídne spousta zájezdů.

Napsat komentář