Vybíráme žaluzie do interiéru. Na co se zaměřit?

Přemýšlíte nad výběrem stínící techniky a nevíte, jaký typ zvolit? Variant existuje celá řada a hodně záleží na tom, co konkrétně potřebujete. Podívejte se na několik tipů, jak si vybrat to nejlepší řešení přesně padnoucí na vaše okna. Uvidíte, že to není nic složitého.

1488536402_orion-(75)

Zastínění oken

Odstínění slunečního svitu není jediným důvodem, proč uvažujeme nad pořízením stínící techniky. Další výhodou je zakrytí okna před zvědavými pohledy z ulice a snížení energetických ztrát při vytápění. Je dobré zvážit, jestli se vám budou hodit žaluzie do interiéru, nebo budou lepší venkovní. Každé z nich nabízí lehce odlišné výhody a jsou vhodné pro použití v rozdílných situacích, kdy omezením může být například konstrukční řešení vašich oken. Výborně vypadají například látkové žaluzie, které dokonale plní svou funkci, a navíc jsou krásné na pohled.

Volba barevné varianty

S promyšlením technických parametrů vám mohou pomoci i odborníci. Jakmile vymyslíte tuto část a rozhodnete se pro konkrétní typ žaluzií, přichází na řadu volba barevného provedení. Zvolit si můžete dekor připevňovací lišty, která by ideálně měla splývat s konstrukcí plastového okna. Výhodou je, že si můžete vybrat i barvu jednotlivých hliníkových lamel. Snadno je tak zkombinujete s dalším zařízením interiéru a vytvoříte z nich stylový doplněk celého pokoje. V případě textilních žaluzií si opět zvolíte požadovanou barvu podle toho, jak ji chcete sladit s dalším vybavením.

Vhodný typ pro vaše okno

Pro každé okno se hodí rozdílný typ upevňovací lišty a je nutné zvolit řešení plně odpovídající rozměrům. Před samotným nákupem techniky je rozhodně lepší nejdříve kontaktovat odborníky a nechat si poradit, co by mohlo být nejvhodnější. Platí to hlavně v případě, kdy máte okna netypických rozměrů a nevíte, jaké máte ve skutečnosti možnosti.

Napsat komentář