Vyrazte po Evropě nebo do Karibiku

Ne všechny láká strávit dovolenou tím, že se válí pouze u vody. Svět je plný zajímavých míst, která vybízejí k poznání. Nejoblíbenější je starý kontinent, ale stále častěji navštěvované jsou i vzdálenější země, které nabídnou svoji historii a kulturu.

Evropská velkoměsta

Vyloženě nezapomenutelný zážitek je přichystaný pro všechny, kteří navštíví Francii. Vybírat můžete mezi slunnou a vinařskou oblastí na jihu, koupat se tu na úžasných plážích či poznat starobylé památky, jako Ponte du Guard nebo město Avignon, sídlo papežů vlastnící světoznámý most. Nebo si zajeďte rovnou do hlavního města. Takový poznávací zájezd Paříž nabízí umění, muzea i romantické procházky a projížďky lodí. Kdo by nechtěl poznat uličky Amélie z Montmartru anebo být požádaný o ruku přímo na Eiffelově věži?

Stejně tak ikonický je poznávací zájezd Řím. Starobylé kostely, osvěžující fontány v parném dni a dobré jídlo. V italské metropoli nesmíte vynechat Vatikán, kde na vás dýchne minulá i současná atmosféra.

cuba-1999945_1920

Ostrov svobody

Jestliže si ale vyberete ostrov Kuba, zájezd bude nezapomenutelný. Najdete tu ty nejkrásnější pláže s bílým pískem, kde nepotkáte živáčka. Nemusíte se omezovat jen na turistickou oblast Varadero, kam jezdí všichni. Objevte pláže v Atlantiku i v Karibiku. Potápějte se ke krásným korálům. Pobavte se v barech v Havaně, objevte krásné výhledy a tabákové plantáže v Pinar del Rio. Zajeďte se podívat do Zátoky sviní a ochutnat krokodýla. Zúčastněte se fiesty a zatančete si s lidmi, co mají rytmus v krvi. Poznejte úkryt v horách, kde přebýval Fidel Castro s Che Guevarou. Kuba nabízí výstupy na stolové hory, do míst, kde se vylodil Kryštof Kolumbus, a přátelskou atmosféru tamních obyvatel, kteří znají Česko, a jejich pár osobností. K tomu všemu patří pohoda, kubánským rum, doutníky a domino. Zájezd Kuba je nezapomenutelný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *