Jaké jsou možnosti využití kamene v domácnosti?

on

Při volbě materiálů, které použijete během zařizování vašeho rodinného domu či bytu, je určitě dobré se zamyslet nad použitím kamene, ideálně přírodního. Jde totiž o velmi praktické řešení. Hodí se do exteriéru i interiéru.

Obložení stěn a podlah

Základní volbou jsou kamenné obklady a dlažby. Dají se použít jak na venkovní fasádu, tak například i jako dlažba do jednotlivých místností. Obklady pak dobře fungují v prostorách koupelny, toalety, případně i na chodbách a všude tam, kde je třeba klást důraz nejen na vzhled, ale také čistotu a hygienu. Právě to je jedna z výhod kamene. Klade totiž minimální nároky na údržbu.

Praktické produkty do koupelen

Využití kamene tím však zdaleka nemusí končit. V koupelně například výborně vynikne kamenná vana. Opět lze zdůraznit fakt, že se dá snadno udržovat v čistotě, a to za použití běžných čisticích prostředků. Kámen je vysoce odolný, takže se povrch a konstrukce vany ani při dlouhodobém častém použití neopotřebují tak rychle jako například smaltované či plastové materiály.

kamenna-vana

Nejoblíbenější kamenné vany

V současné době máte na výběr z mnoha variant kamenů. Jako příklad doporučuji zhlédnout kamenné vany Praha, kde najdete produkty od renomované společnosti Kámen Donát. Ta vyrábí zejména vany z travertinu a mramoru, což jsou druhy hornin, které mají ideální vlastnosti pro realizaci van, umyvadel a dalších doplňků do domácností. Navíc působí luxusním dojmem, ačkoliv nejsou nijak extrémně drahou záležitostí.

Zmíněná firma nabízí nejen kamenné vany a umyvadla, ale i spoustu řešení v oblasti obkladů a dlažeb. Kupříkladu si zde můžete vybrat stále populárnější obkladové pásky na fasádu, jež dokážou výrazně zatraktivnit exteriér vašeho domu. Více informací o produktech firmy najdete na webu http://www.kamen-donat.cz/.

Napsat komentář