Ubytování v Chorvatsku ve vlastním apartmánu

dubrovnik-512798_1280Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější cíle českých turistů mířících na dovolenou k moři. A není na tom nic překvapivého. Ostatně byli to právě Češi, kteří v první polovině minulého století chorvatsko pro turisty z celé Evropy objevili.

Po dobách, kdy se za minulého režimu k Jadranu dostali za odměnu jen vyvolení šťastlivci, se Chorvatsko v posledních dvaceti letech stalo pro mnoho našich občanů synonymem letní dovolené.

Doba, kdy byli Češi bráni za „paštikáře“, je již naštěstí do značné míry také pryč. Svoji dovolenou, vzácné chvíle odpočinku, si chceme užívat naplno a se vším komfortem.

croatia-1473262_1280Při cestách do Chorvatska máme v zásadě na výběr z několika typů ubytování. V kempech – ať už pod stanem, v karavanech nebo bungalovech, v apartmánových domech a v klasických hotelech.

Mnoho lidí se v poslední době rozhodlo také pro nákup vlastní nemovitosti v Chorvatsku. Od dob ozbrojených konfliktů na Balkáně šly ceny výrazně nahoru, přesto je i dnes možné objevit zajímavé příležitosti. Představu o nabídce nemovitostí na prodej si můžete udělat v databázi na webu Reality Chorvatsko.

Platí, že zájem je zejména o domy a apartmány v těsné blízkosti moře. Čím blíže pobřeží, tím je samozřejmě také vyšší cena. V případě, že se pro nákup domu či apartmánu rozhodnete, je velmi důležité nechat vybranou nemovitost důkladně prověřit odborníky. Mnoho staveb zde totiž vyrostlo na černo nebo bez potřebných povolení. V takovém případě by vám hrozila řada nepříjemností včetně nemožnosti svůj objekt využívat. Pokud se ale spolehnete na služby odborníků, dá se toto riziko minimalizovat.

Napsat komentář