Ski areály Beskyd a Jeseníků

on

Zima je v plném proudu a horská střediska lákají na kilometry zasněžených svahů. V Beskydech a Jeseníkách je možné vybírat z desítek lyžařských svahů, podle náročnosti, vybavení a zázemí. Kromě známých a velkých středisek, jako jsou Pustevny, Ramzová nebo Kouty, stojí za návštěvu i další střediska.

winter-in-the-mountains-1118611_1280

V Beskydech je velmi zajímavé středisko, které je ze všech beskydských nejjižněji. Jmenuje se Kohútka. V areálu je téměř sedm kilometrů sjezdových tratí. Dlouhá čtyřsedačková lanovka vás vyveze na vrchol kopce Kohútka, ze kterého vedou tři sjezdové tratě různých obtížností. Areál je kompletně vybaven infrastrukturou, která nabídne doplňkovou zábavu i občerstvení.

Milovníci bílé stopy nalezenou v okolí skiareálu 26 km upravených běžeckých stop. Naplánujete-li si vícedenní lyžařský zážitek, podívejte se na ubytování Beskydy. Jeseníky nabízejí mnohem více velkých i malých lyžařských středisek. Mezi ty tradiční patří Ramzová nebo Červenohorské sedlo. Jedním z nejmladších středisek v České republice je středisko Kouty nad Desnou. Toto středisko bylo budováno v alpském stylu. Je moderní a nabízí vše, na co jsou lyžaři zvyklí z mnohých alpských středisek.

V Koutech najdete šestimístnou sedačku, další tři vleky a okolo nich celkem jedenáct kilometrů sjezdových tratí. Levné ubytování Jeseníky pomůže najít ubytování poblíž tohoto střediska. Areál Kouty nabídne především nejdelší modrou sjezdovku na Moravě. Měří tři kilometry a je to skvělé místo pro výuku lyžování nebo skvělý carvingový zážitek. Celý areál je kompletně zasněžovaný, takže i při nepříznivých podmínkách bude připravený na vaše lyžařské potřeby. Velmi oblíbeným lyžařským střediskem je v poslední době Praděd. Nabízí především jednoduché tratě pro výuku lyžování v krásném prostředí přímo pod vrcholem Pradědu. Jeden z vleků Vás dokonce přiblíží přímo pod vrchol Pradědu. Ať už si vyberete jakékoli středisko v Beskydech nebo Jeseníkách, budete mít zajisté skvělý lyžařský zážitek. Nezapomeňte si však včas najít také vhodné ubytování napřiklad pomocí tohoto odkazu ubytovani.kamsi.cz/beskydy/.

Napsat komentář