Čaj na hubnutí: Funguje, nebo ne?

Lidé by v současné době chtěli zhubnout co možná s nejmenší námahou a nejrychleji. Často se uchylujeme k nejrůznějším metodám, které nejsou příliš vyzkoušené. Typické jsou v tomto ohledu především hubnoucí čaje. Jejich účinnost většinou není nijak vědecky podložena a dostáváme se často do fáze, kdy prostě některý zkusíme. Bez přizpůsobení životního stylu, zvýšení pohybu a snížení energetického příjmu se ale všechno neobejde. Jak je to tedy s čaji na hubnutí?

Všechno je třeba mít předem promyšlené

V první řadě je nutné konstatovat, že všechno je nutné mít nejprve v hlavě. Jestliže si někdo myslí, že vypije dvakrát za den čaj a dál bude žít svým režimem, pak se s největší pravděpodobností mýlí a nesetká se s potřebným úspěchem. Energetický příjem člověka v redukčním režimu musí být zkrátka a jednoduše omezen na úplně maximum. Jen tak se totiž může dopracovat ke skutečnému faktickému úbytku přebytečných kilogramů. Důležité je i potřebné množství pro lidské tělo nezbytných tekutin.

Jaké čaje jsou ty nej?

Konkrétní odpověď nelze jednoznačně dát, existuje jich totiž spousta. Velmi oblíbený je například pečený čaj, který ale nebude obsahovat extrémní množství sacharidů a klasických jednoduchých cukrů. Jako sladidlo se vyplatí případně zvolit třtinový cukr. Výborné jsou ale i med, případně dražší javorový sirup. Dalším výborným čajem je ten zázvorový. Právě zázvor má pozitivní účinky na lidské tělo, a tak se vyplatí jej konzumovat i ve větším. Čaj představuje jednu z cest.

Pročistěte vlastní tělo

Výborná je i klasická tělesná očista pomocí speciálních čajů. Na trhu je možné najít takové čaje, které jsou schopny zbavit tělo spousty nežádoucích toxinů, jimiž je dennodenně zanášeno. Doporučit bychom mohli třeba spousty zelených čajů. Výborný je mimo jiné i čaj pu-erh a jiné. Že byste raději jinou metodu hubnutí? Odívejte se do online magazínu Plné zdraví a určitě něco najdete!

One Comment Add yours

  1. Dana napsal:

    Za mě určitě ano. Já používám čaje a k tomu ještě hubnoucí náplasti. Samozřejmě upravený jídelníček a pohyb (tady ještě užívám L-Carnitine). Držím palce!

Napsat komentář