Zatočte jednou provždy s únavou. Poradíme jak na to

on

Jste neustále unavení? Nezáleží na tom, jaké je roční období ani na tom, kolik toho zrovna máte v práci? Únava se stává vaším životním partnerem. Je jedno, zda se jedná o únavu fyzickou nebo duševní únava. Vyčerpávající jsou obě stejně. Dobrou zprávou je, že s tím můžete něco udělat. 

Druhy únavy

Nejprve se podívejme na různé typy únavy. Existuje akutní únava, což je druh únavy, která má jasnou příčinu. Pokud jste například právě uběhli maraton, je naprosto normální, že se po něm cítíte vyčerpaní. Je to proto, že vaše tělo není na takovou fyzickou aktivitu zvyklé a potřebuje čas na zotavení. Chronická únava je další typ únavy, která je dlouhodobější a nemá jasnou příčinu. Tento typ únavy může být reakcí organismu na dlouhodobý stres. Pokud jste neustále ve stresu, vaše tělo se nakonec začne cítit vyčerpané.

Jak se zbavit únavy?

Prvním krokem je identifikace typu únavy, kterou pociťujete. Pokud se jedná o akutní únavu, nejlepší, co můžete udělat, je odpočívat a nechat tělo zotavit. Pokud se však jedná o chronickou únavu, musíte najít způsob, jak snížit ve svém životě hladinu stresu. Toho lze dosáhnout cvičením, relaxačními technikami nebo terapií. Jakmile zjistíte, o jaký typ únavy se jedná, můžete začít hledat způsoby, jak ji překonat.

Akutní únava

Dopřejte si dostatek spánku a činností, které vám přinášejí radost. Můžete třeba začít malovat, tančit anebo cvičit jógu. Účinnou první pomocí při překonání tohoto typu únavy mohou být také bylinné doplňky stravy obsahující guaranu, energetický nápoj nebo krátké zdřímnutí. Pijte hodně tekutin, jezte zdravá a vyvážená jídla.

Chronická únava

Pokuste se najít hlavní příčinu svého stresu a vypořádejte se s ní. Toho lze dosáhnout pravidelným cvičením, meditací nebo relaxačními technikami, jako je jóga nebo pilates. Měli byste se také zaměřit na odhalení zdroje své únavy a jeho odstranění. Někdy to může vyžadovat odbornou pomoc. Můžete také vyzkoušet některé přírodní prostředky, které vám pomohou vyrovnat se s chronickou únavou. Například doplňky stravy obsahující ženšen nebo zelený čaj mohou být účinné při snižování hladiny stresu a zvyšování hladiny energie. SKvělé jsou v tomto ohledu také doplňky s ašvagandou. Rozhodně stojí za zvážení také doplnění vitamínu D, který si naše tělo přirozeně vyrábí vlivem slunečních paprsků. Proto v zimě může být právě nedostatek tohoto vitamínu příčinou chronické únavy.

Napsat komentář