Potřebujete uhlí? Kupte si jej jako pytlované

on

„Ty ještě topíš uhlím?“ Možná se takto ptáte souseda, který uhlím topí, protože je to levné. Či své babičky. Ta jím topí proto, že je na to zvyklá a nemá dům jinému topení přizpůsoben. Nebo topíte uhlím vy na své chalupě. Víte ale, že uhlím lze vytápět pohodlněji, čistěji a s menší námahou?

Zásobníky na uhlích v domech byly běžné. Nákladní auto navezlo jednou nebo dvakrát ročně uhlí, které se přes příslušné okno nasypalo do kotelny v suterénu. Základ bylo místnost dobře zavřít a utěsnit, aby se úhelný prach neroznes po celém domě. Nepohodlí a špína však tímto neskončily. K topení je neustále nutné nosit velké množství uhlí, které je navíc permanentním zdrojem špíny. Možná to vše pro vás ještě není minulost a dobře to znáte. To vše lze dělat ale i jinak.

Kupte si balené uhlí

Pytlované uhlí je vhodné pro lokální kamna, kuchyňské sporáky na uhlí, pro kotle, dokonce i pro ty automatické. Výhodou je čistější a pohodlnější manipulace i to, že ke skladování již nebudete potřebovat klasickou domácí „špinavou“ kotelnu. A třeba tento prostor dokážete využít lépe.

Za balené uhlí sice zaplatíte na první pohled více, ale jde skutečně o výrazně dražší topení? Pokud potřebujete uhlím zatopit jenom občas, například na chalupě, není co řešit. Snadnější a čistější manipulace jsou jasnou odpovědí. Ale ani při větší spotřebě nemusí jít o zásadně předraženou záležitost. Mnohdy je totiž topení levným sypaným uhlím dražší, než když investujeme do uhlí kvalitnějšího. To zažil každý, komu se dusil kotel kvůli nekvalitnímu palivu, a nakonec pracně rozdělával oheň dřevem. Nebo kdo nekvalitním uhlím nedokázal prostor vytopit na požadovanou teplotu.

Pytlovaní uhlí ve všech kvalitách

Optimtop nabízí pytlované uhlí ve všech kvalitách i známých značkách. Černé i hnědé, bílinské i mostecké, i v podobě pytlovaných uhelných briket. Nechybí ani antracit a speciální kovářské uhlí vhodné pro kovářskou výheň. Uhlí je baleno v pytlích po 25 kilech, což umožňuje snadnou manipulaci. Už při objednávce od jedné palety máte dovoz baleného uhlí po celé ČR zdarma.

Napsat komentář