Barevné koberce rozzáří domov

Barevné koberce představují moderní designový doplněk, který zároveň poslouží k tepelnému komfortu v místnosti a k lepší akustice. Změní naše vnímání místnosti a dodají jí správný nádech. Barev se u koberců opravdu nemusíte bát. Dobře může vypadat klidně i zelený koberec.

Domů i do kanceláře

Je to podlahová krytina s dlouholetou tradicí, ale nevyhýbá se jí modernizování, jako ostatně ani všem ostatním krytinám. Vybrat si můžete koberec podle vašich představ, s delším i kratším chlupem, v mnoha barvách a variantách. Zkrátka takový, aby se vám hodil domů, ale i do komerčních prostor a ladil s vybavením.

home-interior-1336163_1920

Proč koberec?

Koberec je velmi příjemný při chůzi i na dotek, obzvláště děti jím vezmou zavděk. Navodí útulnější atmosféru a pocit tepla než jakákoliv jiná krytina podlahy. Pro plochy s vyšší zátěží volíme raději koberce pro takovou zátěž uzpůsobené – s hustším uspořádáním vláken, ty se jen tak neopotřebují.

Celoplošný i kusový

I když řada domácností dá přednost při výběru podlahy plovoucím podlahám, dlažbě, linoleu nebo parketám, v mnoha z nich je koberec vítán. Buď jako celoplošná varianta, nebo jako kusový koberec jen na části podlahy. V aktuálních designech je široká nabídka kusových menších koberců, od levnějších až po ty luxusní. Možná je právě koberec něco, co zařizované místnosti chybí k dokonalosti. Co třeba takový fialový koberec?

Vybíráme barvu

Barevné koberce nejsou určeny jen do dětských pokojů. Dobře budou vypadat i ve zbytku domu. Momentálně stoupá obliba zelených, fialových a červených koberců. Milovníci klidnějších barev sáhnou třeba po hnědé, béžové či šedé. I černé koberce mohou vypadat dobře. U nich se ale zamyslete nad údržbou. Máte-li doma čtyřnohého miláčka se světlými chlupy, asi to nebude nejlepší volba.

Jednobarevný, nebo vzorovaný?

Pestré vzory se o něco hůře kombinují s nábytkem než jednobarevné koberce, ale samozřejmě to jde. Nejlepší je mít nejprve koberec, a pak k němu volit nábytek. Pokud je v místnosti mnoho barev a i nábytek hýří barvami, třeba v dětském pokojíčku, bude lépe vypadat koberec jednobarevný. Nicméně do dětských pokojíčků se vyrábějí i krásné koberce se vzory a obrázky.

Kde kvalitní a nápaditý koberec sehnat? Dá se to i přes e-shop. Online obchod Mujkoberec.cz dokonce nedávno otevřel i velkou kamennou prodejnu se showroomem v Praze-Vysočanech, kde si vzory spolu s materiálem můžete prohlédnout na živo.

Napsat komentář