Dovolená v Lužických horách vás okouzlí!

on

Lužické hory jsou více než Národní park České Švýcarsko. Tento kout České republiky zdobí vysoké kopce, malebná údolí, vodopády, skalní útvary, vyhlídky i staré hrady. Vyrazte sem, v létě trávit dovolenou. Jak si ji užít na maximum a přitom neutratit moc?

Hodně lákadel je zdarma

O Lužických horách platí, že ať už se vydáte poznávat jakýkoliv jejich kout, budete ohromeni krásou přírody. Nejvíce turistů každý rok míří do Národního parku České Švýcarsko, aby obdivovali Pravčickou bránu a svezli se po Divoké nebo Edmundově soutěsce.

svetprozeny.cz_chalupanahorach_cz_01

Zážitky to jsou krásné, ale i dost drahé. Naštěstí hory nabízí i spoustu krás úplně zadarmo. Stačí vyrazit po jakékoliv turistické trase. Doporučujeme stezku u obce Chřibská, která vás zavede až ke zřícenině Chřibského hrádku. V okolí obce se nachází také krásné vodopády, nedaleko je to na rozhledu Jedlová. Pokud se ráda kocháte pohledem do širokého okolí, doporučujeme Jetřichovické vyhlídky. Láká vás historie? Navštivte hrady Oybin či Tolštejn, udělejte si také výlet do Nového Boru, kde se nachází Muzeum skla. Výroba skla má v Lužických horách tradici již od středověku.

Strategické ubytování

Každý den vyrazíte na jiné místo, pokaždé si vás krása hor podmaní. Váš pobyt můžete umocnit tím, že využijete pronájem chalupy na horách v obci Jiřetín pod Jedlovou.

svetprozeny.cz_chalupanahorach_cz_02

Typická horská roubenka vás vrátí do časů dávno minulých, nepřijdete ani o vymoženosti současné doby. Chalupa na horách má plně vybavenou kuchyni i společenskou místnost, k její výbavě patří i kulečníkový stůl, televize či velká knihovna, aby hosté měli vyžití i v případě, když venku prší. Pro děti je na zahradě připravena houpačka a pískoviště.

svetprozeny.cz_chalupanahorach_cz_03

Termíny se rychle plní, rezervujte si s předstihem ten váš. Ceník ubytování Lužické hory a kontakty najdete na www.chalupanahorach.cz.

Napsat komentář