Dopřejte dětem pohyb na zahradě

on

Přijde vám, že vaši potomci tráví zbytečně moc času u počítače, televize, tabletu a smartphonu? Nejspíš se nejedná jen o vaše zdání, tohle je v dnešní době naprosto normální. Děti nechodí ven, protože u chytrých zařízení se jednodušeji zabaví. Ale nemyslíte, že by se to mohlo změnit, kdyby měly venku atraktivní zábavu?

child-1674021_1280

Vy jste si v dětství možná vystačili s klacíkem, ovšem dnešní děti už jsou trochu náročnější.Když jim zajistíte místo, kde si budou moct hrát na piráty, princezny nebo hrdiny ze Star Wars, uvidíte, že budou najednou venku trávit daleko více času. A pokud tohle místo bude tak blízko, abyste na ně dohlédli z okna, budete spokojení vy i děti.

Klíčem k venkovním hrám je dětské hřiště

Dětská hřiště se v poslední době objevují na spoustě zahrad. Není to až tak drahá záležitost, a pokud zvolíte kvalitní provedení, vydrží opravdu na dlouhá desetiletí. Výhodou je, že se hodí opravdu na každou zahradu. Na tom, kolik máte volného místa, vůbec nezáleží. Nemusíte si totiž kupovat celé hřiště, prvky lze dokupovat postupně. Dítě může dostat prolézačku k narozeninám, houpačku k svátku apod. Nakonec vybudujete rozsáhlý komplex, na němž si dost možná budou hrát ještě vaše vnoučata.

Snímek obrazovky 2017-05-25 v 7.23.31

Při výběru dbejte na bezpečnost

Výběr prvků na dětské hřiště je obrovský – od pískovišť přes skluzavky až po provazové žebříky. Na skluzavky.cz najdete i bohatou nabídku celých sestav. Všechny jsou zhotoveny tak, aby na nich dětem hrozilo co nejmenší nebezpečí, i když 100% bezpečnost zaručit nelze. Vždy záleží na tom, jak rozumné děti jsou. Rozhodně ale myslete i na povrch hřiště – měl by být tlumící pro případ pádu. Tvrdý beton nebo štěrk jsou nevhodné, museli byste ošetřovat mnoho rozbitých kolen. Vhodné je také pořídit plachtu na pískoviště. Pokud jej nebudete zakrývat, hrozí, že ho budou zvířata používat jako záchod.

Napsat komentář