Je ve 20 letech příliš brzy na oční krém proti vráskám?

on

Ne. Je-li vám dvacet, oční krém proti vráskám jste měla začít používat už včera. Není to žádný výmysl firem, které chtějí prodávat své výrobky. Když o svou pleť začnete pečovat včas, ve stáří svou snahu nakonec oceníte, jelikož pokud začnete v padesáti, už jen těžko budete napravovat staré chyby.

beautiful-2150881_1280

Pokaždé, když se usmějete nebo přimhouříte oči, kůže dostává zabrat. Kolagenu, který je zodpovědný za udržení napnuté kůže, navíc s věkem ubývá. Je tedy logické, že čím jste starší, tím více péče pleť potřebuje. Jenže oční oblast je asi o 5 až 10 let starší než zbytek vašeho obličeje. Oční krém proti vráskám je tedy vhodné začít používat už teď.

Kůže nestárne jen věkem

Jsou v podstatě dvě příčiny, proč kůže stárne. Tou první je věk – jak jsme si již vysvětlili, pokožka se ztenčuje a snižuje se množství kolagenu. Tomu se prostě neubráníte, nicméně u každého probíhá proces stárnutí jinak.

seductive-1504982_1280

Na kůži mají ovšem vliv i vnější podmínky, jako je UV záření. Přílišné opalování bohužel vede k předčasnému stárnutí pokožky. Kůže vlastně stárne z 90 % kvůli slunečnímu záření. A jelikož i v mládí se rádi opalujeme, stárnutí probíhá ve dvaceti letech i dříve. Samozřejmostí by mělo být používání opalovacího krému s dostatečným ochranným faktorem. Ale kdo z vás si krém nanáší i do očního okolí? A v zimě? Protože sluníčko nepůsobí jen během horkých dnů.

Pomoci může i správná výživa

Víte, že vrásky mohou vznikat i kvůli kouření, špatné životosprávě nebo nespavosti? Musíte dostatečně pít, neměly byste jíst příliš tučného jídla a naopak je vhodné zvýšit příjem ovoce a zeleniny. Málokdo však dokáže tyto stravovací návyky dodržet. A pak právě přichází řada na krém proti vráskám. Ten dokáže aspoň částečně zachránit, co způsobily všechny vnější vlivy, případně co jste si zavinila sama.

One Comment Add yours

  1. Kateřina napsal:

    Očný krém používam aj keď mám 23 a le na fotky využívam aplikáciu, ktorú ma už aj každý Cubot note S

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *