Španělská kuchyně plná delikates

on

Prožili jste letní dovolenou ve Španělsku u moře a zamilovali jste si tamější kuchyni? Díky internetové prodejně společnosti BMC Brno nemusíte čekat na další pobyt ve Španělsku, neboť i u nás můžete sehnat za skvělou cenu španělské delikatesy. Potraviny jedinečné chuti a vysoké kvality si můžete vybrat zde www.bmcbrno.cz.

Španělská gastronomie plná nejrůznějších chutí

Ve španělské kuchyni se zrcadlí znaky kultur, které v této části Pyrenejského poloostrova žily. Ve Španělsku se setkáte se stravovacími zvyky Arabů i Židů, kteří zde žili v období středověku. Španělé patřili po staletí k předním mořeplavcům, a proto nelze opomenout ani kulinářské umění „nového světa“. Velký vliv na španělskou kuchyni má rovněž severní soused Francie. Španělská kuchyně je velmi různorodá také v jednotlivých regionech. V portfoliu společnosti BMC Brno najdete potraviny nadstandardní kvality za přiměřené ceny. Ze španělských delikates můžete objednat kousky ovoce, ančovičky, balzamické vinné octy, chobotničky na galicijský způsob a mnohé další. Potraviny lze objednat, jak do domácností, tak do hotelových restaurací, různých pohostinství, velkoobchodů apod. Oblíbené jsou zejména nejrůznější gastro balení.

Nezapomeňte ochutnat jamón serrano

Španělské delikatesy si lze jen stěží představit bez jamónu serrano. Krájené, sušené, vepřové maso je vyrobeno tradiční metodou solení za pomoci sušení na vzduchu při různých teplotách. Přívlastek serrano označuje, že se šunka sušila v horách. Dnes je horský vzduch často nahrazován sušením ve sklípku. Doba zrání jamónu serrano činí šest měsíců až jeden rok. Jamón serrano lze považovan za jakousi španělskou verzi parmské šunky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *