S pojištěním odpovědnosti můžete žít naplno a bez obav

Stačí vteřina a život může nabrat zcela odlišný směr, někdy bohužel ne ten správný. S pojištěním odpovědnosti lze ale každou životní lapálii zvládnout snáze, protože o úhradu vzniklých škod se postará pojišťovna. Pro jaké případy se hodí mít uzavřené pro sebe i členy rodiny pojištění občanské odpovědnosti?

Když se stane banální nehoda

Při sebevětší opatrnosti může dojít k neúmyslně způsobené škodě, někdy může jít o rozsednuté brýle na sedačce v kavárně, rozbitou vázu v hotelové recepci, politý notebook čajem v restauraci nebo míčem roztříštěné okno u sousedů při hře dětí u domu. V těchto případech jde o stovky nebo tisíce a u poškozené elektroniky o desítky tisíc korun, proto se hodí mít uzavřené pojištění odpovědnosti občana, které se vztahuje na škody na zdraví, životě nebo majetku způsobené činností, která je běžná a vzniklé škody pojišťovna uhradí.

I pro vážné případy

V každodenním životě ale může dojít i k nechtěně způsobenému zranění, které se vyžádá hospitalizaci dotyčné osoby v nemocnici. Stav může skončit přímo operací a následnou rehabilitací. Ještě v horším případě k takové události dojde v zahraničí při lyžování v Alpách nebo pobytu v letovisku u moře, kdy náklady na léčbu už nejdou do statisíců, ale často do milionů korun. Z toho důvodu pojišťovna ERGO nabízí toto pojištění ve čtyřech variantách, kde se liší maximální pojistná částka, přičemž sjednat lze pojistku až na 10 milionů korun.

Bez spoluúčasti a s celosvětovou platností

Toto pojištění se uzavírá vždy bez spoluúčasti, neskonalou výhodou je, že se vztahuje na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat, vyjma psů, koní a hospodářských zvířat. Pojistka má celosvětovou platnost. Samozřejmě i u tohoto pojistného produktu jsou výjimky z plnění, když se jedná o úmyslný čin, škodu vzniklou pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek, případně dojde k poškození půjčené věci nebo daná událost vznikne při soutěži.

Napsat komentář