Čekáte miminko? A výbavičku už máte?

Nastávající maminky rozhodně nejsou žádné troškařky. Mnohé za výbavičku v závislosti na značce utratí i více než padesát tisíc korun. A až zpětně zjistí, že spoustu nakoupených věcí vůbec nevyužily. Ty pak skončí v lepším případě u kamarádek a v horším nepovšimnuté v koutě.
V diskusích na internetu maminky uvádějí, že příště by se určitě obešly bez koše na pleny a ohřívače lahví. Lahvičku totiž ohřívaly ve vodní lázni. Jiné maminky zase zmiňují kojící polštář. Stejně dobře jim posloužil polštář obyčejný. Pro jiné byl zase zbytečností přebalovací pult. Miminko bez problémů přebalovaly na posteli. Uznáváme ale, že to je čistě individuální záležitost. Co jedna maminka nepotřebuje, druhá ráda využije.

Kvalitní dětská postýlka a matrace

A do čeho se naopak investovat vyplatí? Spolu s kočárkem a klasickou výbavičkou v podobě oblečení, tedy dupaček, čepiček, bodýček a overalů se samozřejmě jedná o kvalitní dětskou postýlku s nastavitelnou výškou matrace. Ideálně vyrobenou z nějakého přírodního materiálu. Vhodná je kombinace pohankových lusků a kokosového vlákna. Postýlka by měla být vybavena bezpečnostním mantinelem a chůvičkou, nebo alespoň monitorem dechu.

Kolotoč nad postýlku

A až miminko o něco povyroste, zcela jistě uvítá dětský kolotoč nad postýlku. Ten pro něj bude nejenom zdrojem zábavy, ale také jeho prostřednictvím bude vnímat zvuky a učit se soustředění. Uvědomte si, že až do 18. týdnu se miminko samo neotočí na záda. A pokud jej nezabavíte, bude se nudit.

Hrazdička pro miminko

Zdrojem zábavy však může být i hrazdička pro miminko. Na tu je totiž možné leccos zavěsit. Barevná zvířátka, měkké míčky, kostičky nebo pohádkové postavičky, které pro miminko představují dobré podněty. Rozvíjejí dětskou fantazii i motoriku – miminko se jich bude snažit dotknout. Proto k hrazdičce musí být dobře připevněné, aby je na sebe nestrhlo, nespolklo je, nebo se do nich nezamotalo.

Aby nebolely zoubky

Ani se nenadějete a miminku začnou růst zoubky. To může být doprovozeno svěděním i bolestí. Miminka v tomto období bývají iritovaná a špatně spí. Spolu s tišícími gely na přírodní bázi jim pomáhají i kousátka pro miminka, jimiž si přirozeně masírují oteklé dásně a zmírňují tak jejich bolest. Svou pozornost v každém případě zaměřte na kousátka z výhradně přírodních materiálů, jako je třeba bukové dřevo.

Vhodné osvětlení

Spousta dětí se bojí tmy. Investovat byste proto měli do vhodného osvětlení dětského pokojíčku. Správnou volbou jsou jemná náladová svítidla, která v místnosti navodí příjemnou atmosféru. Kouzelná jsou třeba dětská dřevěná svítidla značky O My Dear s různými motivy (mráčku, medvěda, měsíce či duhy). Vyrobená z kvalitního bukového dřeva a ošetřena zdravotně nezávadným lakem prodlužujícím jejich životnost.

Napsat komentář