Pořiďte si saunu a vyhněte se nemocem

Na saunu v letošním tropickém létě myslí asi každý. “Jako v sauně” je totiž v bytech, autech i kancelářích. Pokud vysoké teploty řešíte větráky, klimatizací a ledovými nápoji, nezapomeňte, že to pro vaše zdraví není zrovna ideální. Jaké je řešení?

women-936549_1280

Celý den sedíte v klimatizované kanceláři a když pak vyjdete ven, horký vzduch vás téměř doslova praští. V následujících dnech pak kašlete a chraptíte, v horším případě se o slovo přihlásí angína. Váš organismus zkrátka není zvyklý na nepřirozené rozdíly teplot a nedokáže se s nimi vypořádat.

Pokud popsanou situaci znáte, je očividné, že nepatříte mezi časté návštěvníky saunyPříznivci saunování posilují svou imunitu po celý rok v teplotách okolo 90 °C a letní počasí je tedy nemůže nijak zaskočit ani ohrozit.

Pořiďte si domů saunu a nemoci se vám vyhnou obloukem

Pozitivní účinky saunování na lidské zdraví jsou vědecky prokázány a finské sauny jsou ve své domovině považovány za jakousi lékárnu. Ochrání totiž před letními angínami i zimními chřipkami. Ve Finsku se také říká, že nemoc, na kterou nepomůže dehet, kořalka ani sauna, je nemoc smrtelná.

Dehet ani kořalka s aklimatizací na vysoké letní teploty nepomohou, sauna ale stoprocentně ano. V parném létě si navíc sauny na klíč můžete pořídit za výhodné ceny a vyplatí se i stavba sauny na míru.

Saunu, nebo infrasaunu? Můžete mít obojí!

V posledních letech vzrůstá i obliba infrasaun. Na rozdíl od saun v nich blahodárně působí infračervené záření a dosahuje se zde nižších teplot. Navíc se rychleji rozehřejí a mohou do nich i kardiaci a další skupiny lidí, kteří si ze zdravotních důvodů musí nechat zajít chuť na saunování.

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda chcete saunu nebo infrasaunu, můžete si pořídit infrazářič do sauny a užívat si tak výhody kombinované sauny.

Napsat komentář