Orientální koberec: Elegantní a vkusné oživení jakékoli místnosti

on

Podlahové plochy v moderních interiérech jsou většinou hladké. Jen se podívejte sami na vaši podlahu a nejspíše zjistíte, že ji máte pokrytou vinylem, moderním linoleem, marmoleem, případně dřevěnými či laminátovým dílci. Ano, takovéto podlahy jsou hezké, vkusné a cenově dostupné. Chybí jim ovšem osobitost a originální styl. Dodat jej lze velmi jednoduše. Pořízením kvalitního orientálního koberce. Nakoupíte-li u spolehlivého prodejce, získáte unikát, který dokonale oživí váš interiér. My vám v následujících řádcích poradíme, jaké koberce stojí za to a u které společnosti nakupovat.

Jaké koberce vybírat?

V současné době je k dispozici spousta různých koberců majících svůj původ v orientálních zemích. Výbornou volbou jsou například íránské koberce. Z těch nejznámějších jmenujme například druhy, jako jsou Mahal, Qom, Yalama, Qashqai nebo Faraghan. Vedle nešlápnete ani s tureckými variacemi Ushak, Kelim, Milas a Hereke. Z afghánských tradičních koberců jmenujme Kazak, Baluchi či Turkmen. Výbornou volbou jsou také pákistánské a nepálské variace.

Dbejte na kvalitu

Opravdu jakostní orientální koberce musí být vyrobeny přímo v zemích svého původu. Dbejte proto na zjištění jejich skutečného původu. Na trhu existuje spousta různých kopií, jež svou kvalitou nemohou originálům v žádném případě konkurovat. Originály jsou tkány ručně, čímž samozřejmě dostávají punc unikátnosti. Samozřejmostí je u nich také použití čistě přírodních materiálů, mezi něž patří především kombinace hedvábí, vlny a bavlny.

Nakupte si u specialisty na orientální koberce

Našim tipem pro nákup originálních orientálních koberců je společnost Buchara, s.r.o. Ta působí úspěšně v České republice již od roku 1994 a disponuje kamennou prodejnou v Praze. Vlastní dílny v orientálních zemích, kde koberce vznikají. Nabízí i poradenství a výrobu koberců na zakázku. O pestré nabídce se ostatně přesvědčte sami na http://www.buchara.cz/ – orientální koberce.

Napsat komentář