Nákup sedací soupravy: 4 tipy pro správnou volbu

on

Vybavujete aktuálně prostor obývacího pokoje? Pak dáte jistě za pravdu tvrzení, že jeho srdcem je elegantní a funkční sedací souprava. Její pořízení není vůbec jednoduché. Rozhodně se nevyplatí vsadit na první model, na nějž narazíte. Pokud aktuálně tápete a nevíte, na jaké aspekty byste se měli zaměřit, jste na správném místě. Čtěte dál, prozradíme vám celkem 4 tipy, díky nimž bude vaše volba mnohem snazší.

1. Rohové, nebo tradiční variace?

Máte prostor vašeho obývacího pokoje skutečně v oku? Pokud ano, pak vám bude jasné, jaký druh sedací soupravy budete nakupovat. Volit je možné mezi dvěma variacemi. Klasiku představují prostorové modely. Na standardní sedačce si mohou hovět 3 až 4 lidé, přičemž ostatní osoby zaujmou místo na taburetech či křeslech. Pro menší interiéry se spíše doporučují rohové sedací soupravy jak v pravém, tak i levém provedení. Tvar se odvíjí od rohu, v němž hodláte sedačku mít.

2. Pevná konstrukce a elegantní potah

Na jakékoli vrzání a hýbaní se sedačky expresně zapomeňte. Konstrukce sedací soupravy musí být maximálně bytelná. Často je vyrobena z masivního dřeva, případně kovových výztuží. Ty se ovšem podílejí na markantním zvýšení hmotnosti soupravy. Například Atan komody mají konstrukci řešenou velmi důmyslně a o pevnost se není třeba obávat. Potah by měl být pevný a vzhledově korespondovat s interiérem.

3. Praktické využití

Nemáte kam uschovat deky, dekorativní předměty anebo jiné věci, jež do obývacího pokoje dáváte jenom příležitostně? Pak volte sedací soupravu s dostatečným úložným prostorem. Právě sem všechny předměty uskladníte. Výborné jsou i modely s vysunovacím lůžkem, na němž mohou spočinout návštěvy.

4. Cena a nákup konkrétního modelu

Dle známého úsloví jsou peníze až na prvním mostě. Ceny sedacích souprav začínají již pod 10 000 korunami. Určitě se vyplatí dbát také na nákup u specialisty v tomto oboru. Naším tipem je společnost Atan nábytek, u níž si můžete mimo jiné koupit také skříně, stoly a další sortiment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *