Koberec – nezbytná součást dětského pokoje

Jaký koberec se nejlépe hodí do dětského pokoje? Celoplošný nebo kusový, s nízkým vlasem nebo s vyšším? To jsou základní otázky, které si klade většina rodičů při zařizování dětského pokoje. I ti nejzarytější odpůrci koberců přijdou postupem času na to, že v dětském pokoji je koberec naprostou nezbytností.

Malé děti totiž tráví většinu času na zemi a potřebuje něco, co jej bude hřát. Na druhou stranu je poměrně velká pravděpodobnost, že dítě může koberec lehce ušpinit, z toho důvodu je lepší vybírat koberec, který bude snadný na údržbu. Například ve starých domech, které jsou výrazně chladnější, než novostavby je koberec v dětském pokoji naprostou nezbytností. Celoplošný koberec nabízí zvukovou i tepelnou izolaci, což oceníte nejen vy, ale také vaši sousedé zejména v období, kdy si vaše dítě začne hrát s dřevěnými kostkami.

detsky-koberec-baby-1015a-green-turquoise

V současné době je na trhu tak široká nabídka vzorů a materiálů, že není problém sladit dětské koberce nejen s nábytkem, ale celou výmalbou. Koberec v modrých odstínech a loď nakreslená na zdi můžou proměnit dětský pokoj v ráj pirátů. Zelený koberec, stromy a zvířátka naopak udělají z pokoje les. Pokud budete pořizovat kusový koberec, pak nezapomeňte na protiskluzovou podložku, která zabrání nechtěnému uklouznutí.

Jsou to právě kusové koberce, díky kterým můžete i malý pokoj velmi pěkně rozdělit na část pro kluka a část pro holku. Každé dítě, tak může mít svůj kout včetně svého koberce. Vybírat si můžete z této nabídky www.vopi.cz/kusove-koberce-moderni/. Navíc se nemusíte bát, že vás pořízení nových koberců bude stát tisíce. I levné koberce jsou vyráběny z kvalitních materiálů a udělají vám službu mnoho let, pokud jim budete věnovat správnou péči. Ať už budete vybírat dětský koberec kusový či metrážový, nezapomínejte, že méně je více. Nepřehánějte to s barvami a vzory. Volte raději střízlivější varianty a odvážnější buďte při výběru dalších doplňků, jakou jsou závěsy nebo polštáře.

Napsat komentář