Jak na výběr šatní skříně

on

Mysleli jste, že vybrat šatní skříň je jednoduché? Není to tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Pomineme-li vzhled a design, který od tohoto kousku nábytku očekáváte, je třeba vyřešit otázku materiálu, rozměrů, otevírání a systému vnitřního uspořádání. Všechny uvedené parametry jsou ve výsledku mnohem důležitější než to, jestli je výsledný model světlý nebo tmavý.

satni-skrin-velka-textilni-karla-800x650

Materiál

Nejčastěji používanými materiály skříně do šatny jsou masiv a lamino. Obě varianty mají svá pro a proti, která je žádoucí znát. Lamino je levné, barevně a designově variabilní, velmi odolné proti nechtěnému poškození. Masiv je oproti tomu drahý, chlubí se dlouholetou životností a originalitou.

Ideální rozměry

Ještě před tím, než si zakoupíme svoji vysněnou skříň, musíme pečlivě změřit, zda se do našeho pokoje vejde. Ne každý má to štěstí, že si může dovolit vyčlenit na oblečení samostatnou místnost zvanou šatna. Většina z nás se musí spokojit s umístěním šatní skříně v ložnici či obývacím pokoji. Zjištění délky a šířky je samozřejmostí, často se však stává, že lidé ve víru nákupní horečky zapomenou změřit hloubku. Nakoupí, přijedou domů, vybraný výrobek smontují. Když zjistí, že se vybraný typ nevejde, problém je na světě. Obecné doporučení radí, aby byly šatní skříně dál od topení, oken i dveří.

20-nr1-800x650

Posuvné otevírání do malých prostor

Hitem posledních let je posuvné otevírání šatních skříní. Tento způsob se skvěle hodí do menších místností, v nichž je každý centimetr navíc znát. Často jsou takové skříně do šatny opatřeny velikým zrcadlem, které zmenšený prostor opticky zvětší.

Systém vnitřního uspořádání

Každý chce, aby byly šatní skříně prostorné a prakticky členěné. Ty správné mají dostatečnou hloubku a několik samostatných zásuvek na drobné oblečení. Velmi praktická je i možnost umístit dovnitř samostatné organizéry, které přizpůsobíte vašim osobním potřebám.

Napsat komentář