Sport, aktivita, hubnutí,… a jaké je to vaše novoroční předsevzetí?

Rok pomalu končí a nový je před námi. Pro někoho je to významný přelom, pro někoho nový začátek, pro jiného zase důvod k oslavování a veselí. Rozhodně je to čas, kdy si řada z nás dává různá předsevzetí a přání do nového roku. Věřte si, jděte do toho a nepochybujte, že letos to vyjde.

Už jednou jste se spálili a novoroční předsevzetí skončilo nezdarem? Jděte na to jinak! Pokud budete opakovat předešlé chyby, dostanete předešlý výsledek. Zkuste prostě jinou cestu.

Jak se na předsevzetí připravit?

  • Sepište si všechny klady vašeho předsevzetí a mějte je stále na očích. Jak na to? Například: Proč přestat kouřit? Ušetříte spoustu peněz, prospějete vašemu tělu, zbavíte se cigaretového zápachu…
  • Ujasněte si, co všechno budete muset udělat. Například: Proč se nebát ucházet se o novou, lepší práci? A proč ne? Tušíte, že vám schází potřebná kvalifikace? Jazykové znalosti? Pusťte se do studia! Vždyť motivace je obrovská.

protazeni 

Určete si cíl, a co jste ochotni pro jeho dosažení podniknout

Nečekejte s rozmýšlením předsevzetí až na Silvestrovskou noc, ale vše si důkladně promyslete předem. Chcete zhubnout? Posílit svaly? Nebo jen začít se zdravým životním stylem? Určete si, čeho a v jakém časovém horizontu chcete dosáhnout. Rozložte si síly a neočekávejte výsledky hned. Pokud se do toho vrhnete po hlavě, vyčerpáte se hned ze startu, a to vás od vašeho cíle spíše vzdálí.

zdrava-strava

Začínáme… a co ještě?

Pokud to například s aktivním přístupem k životu myslíte vážně, začněte více pohybu začleňovat i do vašeho běžného života – místo výtahu použijte schody, z tramvaje vystupte o dvě zastávky dříve nebo ještě lépe dejte si cestu do práce pěšky. Přidejte svižné tempo a po několika týdnech můžete pozorovat, jak vaše kondice začíná postupně růst.

Nejenom se rozhodnout, ale také vytrvat

Vyhlídky jsou úžasné, jen vůle možná slábne… Začátky bývají často rozpačité a nezdary k nim patří. Současně je to období, kdy si řada lidí řekne, že to zase nevyšlo a zkusí to s dalším novoročním předsevzetím znova. Jaký je výsledek, už nejspíš tušíte…

Obzvlášť pokud se do aktivity vrhnete po hlavě, může vás potrápit bolest a svalová únava. Se svalovou únavou můžete úspěšně bojovat krátkou masáží. Ideálním pomocníkem je například francovka ALPA nebo chladivá emulze ALPA s mentolem, obsažené silice podporují prokrvení pokožky, uvolnění a regeneraci svalů. Pokud je natažení či namožení svalů intenzivní, dopřejte si především klid bez větší zátěže. Naberete nové síly a budete moct pokračovat ve vašem předsevzetí 🙂

One Comment Add yours

  1. Milan napsal:

    Po vánocích se asi začnu prodávat všechny dárky, které jsem dostala, aby jsem ušetřil na dovolenou. Prodej mobilu Ostrava, kdyby měl někdo zájem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *