Když se necháme hýčkat…, masáž bude to pravé

Nastává zima, období roku, kdy rostliny i zvířata přestávají být aktivní navenek, ale o to více se věnují obnovování sil. Příroda ve své moudrosti ví, kdy je třeba zvolnit a zklidnit se.

wellness-589778_640

Jsme součástí přírody

Stále více lidí si v dnešní době začíná znovu uvědomovat, že jsou také součástí přírody. Nějakou chvíli sice můžeme vzdorovat a nedbat na tuto prostou skutečnost, ale pokud chceme prožívat svůj život kvalitně, snažíme se opět přírodě přiblížit.

Neznamená to jen aktivní pobyt venku. Jde hlavně o naslouchání svému tělu, respektování jeho potřeb. Ruku v ruce s úctou k vlasnímu tělu jde úcta k sobě samému. Dopřáváme si okamžiky, kdy tělo relaxuje a mysl si urovnává svoje záležitosti. Koncentrujeme se a sbíráme dohromady síly, které jsme museli rozdělovat do boje na mnoha frontách.

Skvělou možností k takové zdánlivě pasivní činnosti je relaxační masáž. Pokud jste z Ostravy, využijte masáž Ostrava například u Mgr. Marie Markové, která má salón v centru – více na www.masazeostravacentrum.cz. Tělo odpočívá, doteky rukou maséra rozpouštějí napětí, které vzniká, když byla předchozí činnost příliš intenzivní nebo jednostranná. Hlava si může uspořádat, co je důležité, a to zbytečné vypustit. Ležením na lehátku můžeme často udělat mnohem více než za půl dne v práci…

Druhy relaxačních masáží

Existují mnohé druhy relaxační masáže a každý masér si obvykle najde svůj vlastní specifický způsob práce. Klasická masáž využívá především práci rukou a prstů, věnuje se konkrétněji jednotlivým svalovým skupinám. Mnohé exotické druhy masáží využívají také váhu těla, větší plochy jako je předkloktí či možnosti silnějšího přítlaku prostřednictvím loktů. Takové možnosti nabízí třeba havajská masáž. Techniky jako protimigrénová masáž, které se zaměřují na jednotlivé konkrétní části těla, pracují s úpony nejvíce zatěžovaných svalů a využívají bodový tlak. K tlakovému způsobu ovlivnění tkáně masér sáhne také třeba při masáži nohou na chodidle nebo v oblasti kotníku a Achillovy šlachy.

Ať už si vybereme kterýkoli způsob masáže nebo necháme výběr na masérovi, uděláme pro sebe hodně. Nejdůležitější je, abychom věděli, co vlastně od relaxační masáže očekáváme. Při déletrvající bolesti zad bychom měli vyhledat raději fyzioterapeuta nebo přímo lékaře. Když víme, že za náš problém může především sedavé zaměstnání nebo přemíra povinností, relaxace masáží je tou správnou volbou. Neboť dotek je univerzálním prostředkem komunikace, vyvolává kladnou odezvu v organismu a uvádí do rovnováhy mnohé procesy. Využijme tedy jeho léčivou sílu a nechme se chvíli hýčkat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *