Podle jakých kritérií vybrat konferenční židle?

on

Základem každého úspěšného jednání či konference je bezpochyby obsah, který nebude nudit. Neméně důležité je však i pohodlí. Pohodlné sezení, kde netlačí zadnice nebolí záda zajistí kvalitní sezení. Konferenční židle jsou stejně důležité, jako kvalitní obsah. Pokud se bude někdo ošívat a sedět nepohodlně, příliš si z takového jednání neodnese. Podle čeho tedy vybírat konferenční židle? To vám prozradíme o pár řádků níže…

Typy konferenčních židlí  

Konferenční či jednací židle se vyrábějí v různém provedení:materiál, cena, design. Vybírat lze buď mezi základním provedením (čtyři nohy) anebo židle v provedení pérovka.  Obě tyto varianty mohou mít ještě vybavení navíc – loketní opěrky. Výška konferenční židle je buď pevně stanovená a nedá se s ní hýbat, ale existují i konferenční židle podobné kancelářským, kde lze výšku nastavit.

Na rozdíl od kancelářských židlí mohou být ty konferenční dřevěné doplněné o čalouněný podesedák, ale i z těžkých kovových konstrukcí. Na trhu jsou i stohovatelné konferenční židle, které se po konferenci či jednání dají rychle uklidit. Dnes je tento sortiment velmi bohatý a opravdu je z čeho vybírat.

Židle do jednací místnosti 

Potřebujete-li židle do zasedací místnosti, pro školení, konference, pak jsou vhodné čalouněné jednací židle s textilním/látkovým potahem. Jestliže však hledáte židle reprezentativního vzhledu, zvolte jednací židli z pravé kůže či eko-kůže. Rozměry sedáku i opěrné části židle určují míru pohodlí sedícího.

Pokud není konferenční židle výškově nastavitelná, což většinou nebývá, nabízí se 4 základní rozměry, kde je potřeba věnovat pozornost nosnosti. V takovém případě můžete do jednací místnosti pořídit židle různých velikostí a nosnosti například do 150 kg.

Příslušenství pro konferenční židle 

Pokud již předem víte, že budete pořádat pravidelná školení, je vhodné zaměřit se na konferenční židle s podroučkami, případně lze opěrky dokoupit později. Mimo podrouček lze dokoupit i stolek, který se k židli přimontuje a sedícím poslouží k zapisování poznámek, nemá-li místnost dostatek stolů.

Konferenční židle tedy vybíráme s ohledem na nejčastější způsob jejich využití, prostorové možnosti a variabilitu osob různých postav a váhy. Možná si říkáte, že dáte přednost zlaté střední cestě, ale co lidé menšího vzrůstu? I zde existuje možnost, aby jim nohy ze židle nevisely. Přikoupit můžete podložky pod nohy.

Napsat komentář