Aby si děti měly kde hrát!

Každá maminka potřebuje místo, kde si její dítko vyhraje a setká se tam s ostatními maminkami. Pro první interakce je to důležitý okamžik a hlavně tak všichni mohou trávit smysluplné chvíle na čerstvém vzduchu. Problémem však je, že ačkoliv jsou dětská hřiště ve městě často dostupná, není jich tolik, aby obsáhla poptávku. A navíc tam chybí bezpečné herní prvky, které by uspokojily vyžití dětí a zároveň požadavek na stoprocentní bezpečnost. Dětská hřiště HAGS jsou jiná.

Volné místo pro hřiště? Vzneste návrh!

Ve městě je spousta nevyužité plochy, co se dá perfektně využít například pro výstavbu dětského hřiště Berliner Seilfabrik. V některých částech pražských čtvrtích taková hřiště vyloženě chybí, takže maminky musí chodit s dětmi opravdu daleko. Pohyb je sice zdravý, ale pokud chcete jen na chvilku vyběhnout na skluzavky či na písek, už se vám to příliš nevyplatí. Existuje ale jednoduchá možnost změny. Vzneste žádost či podnět u městské části. Například Praha 10 to takhle má a funguje to skvěle. Díky tomu vyrostlo spoustu vyžití pro všechny věkové kategorie.

Bezpečnost především

Sice si můžete říct, že postavit dětské hřiště není nijak těžké. Ale stejně tak vás napadne, že musí splňovat přísné bezpečnostní podmínky. Skluzavky, houpačky prolézačky i dětské domečky musí odpovídat evropským normám. Proto je nutné zadat projekt firmě, která všechny požadavky splňuje. Hřiště se navíc nemusí omezovat jen na nejmenší návštěvníky. Může se přidat skateboardová rampa, hřiště na mini golf či oblíbené šplhací skály. Oblíbené jsou i venkovní posilovny. Jsou určené pro jednoduchý pohyb seniorů, ale využijí je i sportovci. Veřejný prostor je tak dostupný a atraktivní pro všechny. A děti všech kategorií tráví čas smysluplněji.

Vše v souladu

Aby byl prostor kompletní, je nutné myslet i na městský mobiliář. V Praze se vyskytují i místa na grilování. Kromě toho jsou samozřejmostí lavičky, stolky nebo solární stanice na dobíjení elektroniky. Moderní venkovní prostory je radost navštěvovat. Pokud žádný takový v blízkosti nemáte, je na čase zapracovat na změně.

Napsat komentář