Investování není jen výsadou mužského světa – vložit peníze do zlata je snadné a výhodné

Trápí vás otázky, jak zhodnocovat vydělané peníze a zajistit se třeba na důchod? Nebo jak spořit pro své děti? Začněte investovat do zlata. Není to vůbec složité a nepotřebujete ani žádné zásadní znalosti této problematiky.

Investování do zlata je výhodné

Hodnota zlata jako komodity neustále roste. V dnešní době nejistých akciových trhů je to rozhodně jistější investice. Navíc vše máte ve svých rukou. Nemusíte se nic učit o akciových trzích, ani slepě důvěřovat někomu, kdo by se vám o akciové portfolio staral.

Avšak ne každé zlato je investičním. Za investiční zlato se nepovažují šperky. Takže od své zlatými šperky se plnící šperkovnice toho do budoucna příliš nečekejte. Obvykle jste za šperk zaplatila mnohem vyšší cenu, než je hodnota zlata, ze kterého je. V čase celková hodnota šperku spíše poklesne. Vyjde z módy, historickou hodnotu ještě zdaleka mít nebude. Mnohdy jsou zlaté šperky rovněž nízkokarátové. V případě, že budete potřebovat peníze, šperky od vás vykoupí pouze v klenotnictvích. Prodejny s investičním zlatem je nevykupují. Nevykupují ani úlomky zlata, surové zlato a nízkokarátové zlato.

Jak tedy investovat do zlata?

Možnosti máte dvě. Vždy jde o to, že se stanete fyzickým vlastníkem zlata. Koupit lze klasické zlaté slitky. Slangově se jim říká i zlaté cihly. Prodávají se v různé gramáži, a tedy i za různou cenu. Ta je navíc každý den jiná, protože se odvíjí od aktuální ceny zlata na komoditních trzích.

Druhou možností je nákup zlatých mincí. Přesně takových, které sbírají numismatici. Mince vám dávají možnost investovat do zlata po menších částkách. Pokud navíc plánujete zlato jako skutečně dlouhodobou investici, jsou mince ideální. Jejich cena totiž dokáže narůst nejen díky samotnému zlatu, ze kterého jsou vyrobeny. Mezi numismatiky jsou ceněné různé české a slovenské mince. Cena mincí roste i z důvodu jejich umělecké hodnoty a někdy naroste i jejich cena historická.Například zlaté mince z první republiky, o jejichž vydání se zasadil Alois Rašín, mají dnes několikanásobně vyšší hodnotu než v době jejich vyražení. Za podobný unikát by vám jednou mohli být vděčné vaše děti nebo vnuci. A nemuseli by ani rozumět numismatice.

Nechte si poradit a nakupte u odborníků

Ideálním místem, kde dostanete dobré rady k investování do zlata a současně zde investiční zlato i nakoupíte, je numismatická prodejna v pražském Obecním domě. Koupíte zde zlaté investiční slitky od kvalitních švýcarských značek. Stejně tak vám dobře poradí při nákupu zlatých mincí. Více se o prodejně a sortimentu dozvíte na stránkách prodejny – v e-shopu Zlate-mince.cz.

Napsat komentář