Víte, jak poznat opravdu dobré víno? Poradíme vám

on

Rádi si večer posedíte se sklenkou vína? Ale nikdy přesně nevíte, jestli je víno kvalitní, protože se v této oblasti příliš neorientujete? Až doteď jste si lahve kouzelného moku vybírali hlavně podle ceny a předchozí zkušenosti a nyní byste se chtěli dozvědět více o tom, co rádi konzumujete? Nemusíte platit drahý sommeliérský kurz, s naší pomocí se odborníkem na víno stanete i vy.

Jako první vyberte barvu

Základní dělení je červené, růžové a bílé víno. Barvu pozná i naprostý laik už na první pohled. Za výsledným odstínem stojí bobule používající se při procesu výroby. Barva však není vše, dále se víno hodnotí podle obsahu cukru. Podle něj pak kupujete buď suché, polosuché, sladké, nebo polosladké.

Víno si musíte očichat

Vždycky vám přišlo legrační, když někdo čichal k vínu? Příště se nesmějte, evidentně se jednalo o znalce, který věděl, že čich je nejlepším smyslem k hodnocení vín. Na první čichnutí poznáte ve sklence aroma květin i ovoce. Přičichnete-li podruhé, měli byste poznat, zda se jedná o lahvové, nebo sudové víno. Nosem též poznáte, jestli víno není zkažené a není cítit po kvašeném ovoci.

Oblíbená šumivá vína

Stále oblíbenější šumivé víno si proráží cestu i do českých domácností. Dejte si pozor na správné označení, sekty nejsou to samé jako šampaňské. Jedná se pouze o zobecnělý název speciálního luxusního bublinkového vína z francouzské oblasti Champagne.

Kde nakupovat

Ačkoliv dobrá zahraniční vína můžete sehnat i v obchodním domě, určitě vám to nedoručujeme. Řiďte se kvalitou a navštivte prověřenou vinotéku, nebo specializovaný e-shop. Zakoupíte zde např. kvalitní moravská vína a nejen to. Především obdržíte cenné rady a tipy, které vám poskytnou vyškolení zaměstnanci. Jen tak si můžete být jistí, že si domů donesete parádní kousek, jejž si vychutnáte a nebude vás z něj bolet hlava.

Napsat komentář