Už víte, co najdou vaše děti pod stromečkem?

Pro děti jsou Vánoce nejlepším obdobím roku. Pro dospělé často také, jelikož jde o čas, který tráví se svými blízkými a v pohodě domova. V dětství má Štědrý den přesto o něco větší kouzlo, jelikož nejmenší trpělivě čekají, co jim asi donese ten Ježíšek, jak zhodnotí jejich chování během celého roku a zdali pak jim daruje, o co si napsali. Jak to dopadne u vás?

Máte-li doma děti, je jasné, že se pod stromečkem objeví nějaké hračky. Tušíte ovšem jaké? Pokud ne, nechte se inspirovat.

Darujte hračku z filmu

Za vašich dob bývali možná populární Krteček, Víla Amálka či duo Bolek a Lolek. Ne že by to dnes už neplatilo, ale většina dětí má v oblibě spíš hrdiny z animovaných filmů. Jistě doma také slýcháte o Mimoních nebo třeba Else z Ledového království. Jestliže tedy dítěti koupíte hračky z filmů, určitě zabodujete. Můžete tím zabít dvě mouchy jednou ranou – například hrneček s obrázkem oblíbeného hrdiny dítě donutí dodržovat pitný režim.

Vybírejte kvalitní materiály

Kupujete-li hračky pro malé děti, měli byste vždy dbát na správný materiál. Plasty mohou obsahovat nebezpečné ftaláty, proto volte raději dřevo. Dřevěné kostky nebo puzzle by doma neměly chybět. Vsaďte se, že si s nimi budou hrát ještě minimálně vaše vnoučata.

Zároveň se zaměřte na to, aby hračky neobsahovaly žádné malé části, u nichž by hrozilo spolknutí. Obaly raději odstraňte hned pod stromečkem a dětem dávejte hračky bez nich. I obaly se totiž mohou stát zdrojem nejrůznějších poranění a jiných problémů, dětem do ruky nepatří.

Zkuste být genderově neutrální

V posledních letech se hodně dbá na to, aby se děti neškatulkovaly. Mnozí rodiče už zastávají názor, že hračky pro holky přece mohou využívat i kluci a opačně. Možná si váš synek nebude chtít hrát s panenkou a pravděpodobně by ani nebyl nadšený, kdyby ji našel pod stromečkem, ale proč nedarovat holčičce stavebnici? Přestože Lego patří mezi typické hračky pro kluky, i holky si mohou rády stavět.

Úplně nejdůležitější by však při výběru hraček měly být preference vašeho dítěte. S těmi nelze radit, jen vy nejlépe víte, co má váš prcek nejradši.

Napsat komentář