Tradiční čínská medicína v současnosti

Uspěchaná doba, starosti, stres, nepohoda… To všechno postihuje v dnešní době čím dál tím více lidí. S tím vším jdou ruku v ruce také nemoci a civilizační choroby. A pak nastává chvíle, kdy chceme své problémy vyřešit, pokud možno rychle a šetrně.

about-1406856_1280-1

Hledáme informace, nové poznatky z vědy a zkoušíme nové a nové postupy. Přitom může být řešení docela snadné – najít znovu cestu ke staré, tisíci lety prověřené medicíně a moudrosti východu.

“Snoubíme moudrost východu s precizností západu”. TCM CLINIC s.r.o.

Alternativní medicínu není nutné chápat jako revoltu proti konveční medicíně a běžným lékařským postupům, TCM však jako celostní medicína dokáže mnohé, jak v oblasti psychiky, tak v řešení zdravotních problémů. Využívá ověřené metody a znalosti z oboru fytoterapie, které fungují již po několik století. Navíc se čínská medicína zaměřuje hlavně na prevenci chorob a pokud již nemoc propukne, její odbourávání pomocí metod TCM je šetrnější než při používání chemických preparátů.

Při posuzování vhodnosti léčbou TCM proběhne nejprve důkladný vstupní pohovor a  prohlídka. V institutu TCM CLINIK s.r.o. se samozřejmě také opírají o dodané lékařské anamnézy a laboratorní nálezy, po té je stanovena nejlepší možná metoda léčby přesně pro daného pacienta. Může to být např. bylinná léčba, akupunktura nebo čínská masáč tuina. Prakticky každý klient terapie je také poučen o dietetických zásadách dle pravidel tradiční čínské medicíny a jsou mu doporučeny ty návrhy, které mohou dále zlepšit jeho zdravotní stav.

Terapii je možné doplnit zvláštním cvičením gigong (čchikung), které zprůchodňuje pacientův energetický systém.

“Chceš-li, aby strom řádně vzrostl, musíš zpevnit jeho kořeny, přeješ-li si, aby voda proudila daleko, musíš pročistit její prameny.”
(Čeng z období Tchang, 618 – 906)

Napsat komentář