Jak zlepšit fyzičku do tří týdnů?

on

Nestíháte chodit do posilovny nebo vám vadí cvičení v kolektivu? Raději si zacvičíte doma? Víte, jak rychle zlepšit svou fyzickou kondici v krátkém čase a připravit se tak na letní sportovní aktivity?

girl-791563_1280

Velice jednoduše a levně – se starým známým švihadlem! Švihadlo není jen pro malé děti nebo pro boxery, navrátí zpět do kondice každého! Se švihadlem provádíte nejen vytrvalostní trénink, ale zároveň zlepšujete svou koordinaci a sílu. Navíc můžete skákat kdykoliv a kdekoliv – nejlepší fitness doma!

Již 15 minut skákání denně stačí na to, aby se tělo dokázalo srovnat. Procvičíte všechno základní svalstvo, včetně hlubokých svalů, zpevníte svaly kolem páteře, což bude mít za následek lepší držení těla, pneumatiky kolem břicha a pasu začnou mizet. Navíc je toto cvičení aerobní – spaluje kalorie rychlostí blesku a váš zkrácený dech se prohloubí. Schody a kopce vám již problémy dělat nebudou!
Skákání také zbystří smysl pro rovnováhu a kooordinaci pohybů. A v naší hektické době je to také výborný prostředek proti stresu.

running-573762_1280

Ideální švihadlo má pohodlná protiskluzová madla a jeho délku vyberete tak, že vám přeložené švihadlo na půl bude sahat do úrovně hrudníku. Je možné si vybrat z mnoha barev a materiálů, včetně zabudovaných počítadel spálených kalorií.
Neméně důležitý je i výběr cvičebního povrchu – i když skákat se dá prakticky kdekoliv, tvrdé povrchy, jako je asfalt a beton, nejsou příliš vhodné. Dochází k velkým otřesům v kloubech. Nejlepší jsou měkké podlahové krytiny nebo trávník.
Pokud teprve začínáte cvičit, nezapomínejte se vždy protáhnout a rozehřát krátkým strečinkem. Rozhodně to hned ze začátku nepřehánějte a nepřepínejte své síly. Skákejte jen tak dlouho, jak vám to bude příjemné a další minuty přidávejte až po několika dnech, kdy cítíte, že se vaše fyzická kondice zlepšuje. Zároveň nejprve začněte s jednoduchými skoky a až později přejděte ke složitějším prvkům.

Přejeme spoustu zábavy a skvělou fyzickou kondici!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *