Nejčastěji používané typy kabelek

Kabelka je tou nejlepší kamarádkou a intimní schránkou. Ukrývá v sobě naše cennosti a tajemství. Proto je nanejvýš důležité vybrat si tu správnou. Z kabelek lze vybírat různé varianty. Kabelky přes rameno, kabelky do ruky, předloktí, batůžky a podle velikosti i tvarů. Jenže jak vybrat z tak velkého množství takovou, která vyhoví všem požadavkům? Popravdě – to ani nelze. Proto je vhodné mít doma kabelky podle různých příležitostí. Minimálně kabelku pro běžné nošení, do společnosti a batůžek na výlety.

Nejčastěji používané kabelky

Crossbody kabelka – Jedná se o menší dámskou kabelku, která se nosí do kříže přes rameno. Tedy přesmeknutá přes hlavu. Je vhodná v případech, že potřebujete mít obě ruce volné. Třeba při placení v obchodě. Výhodou také je, že vám ji nikdo v době nepozornosti nemůže strhnout z ramene a ukrást. Zvolit můžete větší anebo menší verzi, pokud nosíte sebou pouze pár nezbytných drobností.

Kabelka na předloktí – Tento typ kabelek se hodí na kratší pochůzky ve městě. Z důvodů nošení kabelky na předloktí se doporučují volit menší rozměry. Komu by se také chtělo věšet na předloktí těžké závaží a vláčet se s tím po městě.

Kabelka přes rameno

Je praktická, pohodlná a nabízí se v různých rozměrech. Mezi nimi najdete kabelku vhodnou na rande, do práce, na procházku, do kina či na nákup. Patří mezi klasiku, která nikdy neomrzí. Zvlášť jedná-li se o kožené kabelky, které jsou kvalitní, něco vydrží a elegantní. Velikost, design a barva, je již otázkou vkusu.

Psaníčko

Psaníčko bývá malých rozměrů a jde o kabelky, které se uplatní ve společnosti – divadlo, ples, večírek. Obvykle bývají bez ucha a nosí se v ruce anebo v podpaží. I v této kategorii je výběr neomezen. Některá psaníčka mohou být na řetízku, což je pohodlnější.

Batůžky

Batůžky uvítají sportovně založené ženy a ženy praktické, které chtějí mít volné ruce. Batůžky jsou vhodné také pro maminky s malými dětmi. Hodí se jak pro nošení do práce, procházky městem, tak na výlety.

Napsat komentář