Naučte se vařit pro batolata

on

Děti by měly mít dostatek veškerých živin, vitamínů a jiných látek důležitých pro duševní i fyzický vývoj. A kdo jim je musí zajistit? Maminky. Právě ty se totiž obvykle starají o jejich stravu, která musí být pestrá. Hodně ovoce a zeleniny, dostatek mléčných výrobků, méně soli. To jsou obecně známá doporučení. Jenže co vařit těm nejmenším, kteří teprve přechází na běžnou stravu? V tom maminky často tápou.

Stravování miminek a batolat je problematické. Dokud jsou ochotné krmit se pouze mateřským mlékem, je to jen dobře. Jednak má maminka méně starostí, jednak je to pro ně zdravé a prospěšné. Příroda se sama postará, aby jim bylo dodáváno vše, co potřebují.

Jenže postupem času je potřeba připravovat příkrmy, fáze odstavování pokračují a zhruba kolem roku už děťátko jí „plnohodnotnou“ stravu. Tedy téměř. Rozhodně ho nemůžete krmit tím, co doma sami jíte.

5920

Co může jíst půlroční děťátko?

Vhodná je zejména zelenina. Zvládnete uvařit zeleninovou polévku, mrkvové pyré, bramborovou kaši s mrkví, kuskus s cuketou, jáhelné vločky s mrkví a kedlubnem? Je toho spousta, stačí hledat recepty na internetu. Pamatujte na to, že je vše vhodné podávat v rozmixované podobě.

Jak dítě roste, jídelníček se samozřejmě rozšiřuje a vaše možnosti jsou najednou větší. Nejste si vůbec jistí, čím mu neuškodíte a co naopak raději nevařit? Poradí vám knihy. Nastudujte si obsah Bible dětských pokrmů. Tato kuchařka radí s první a druhou fází odstavování, hodí se pro maminky dětí ve věku od devíti do dvanácti měsíců a batolat.

V kuchařce objevíte snadná a zdravá jídla

Kuchařku Bible dětských pokrmů – Recepty na jídla, která vašemu děťátku dají ten nejlepší start do života má na svědomí autorka Annabel Karmel. Annabel je jednou z nejúspěšnějších britských spisovatelek se zaměřením na vaření. Jelikož má sama tři děti, moc dobře ví, že ne vždy je čas dlouho kouzlit v kuchyni, a tak v knize najdete i pokrmy s opravdu rychlou přípravou. Je vhodná pro všechny maminky, které bojují s časem, ale přesto chtějí svým dětem nabídnout to nejlepší výživné jídlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *