Máte problémy s akné? Přečtěte si, jak se pupínků nadobro zbavit!

Sotva jste se jednoho zbavila, objevily se další dva. Řeč není o dotěrných nápadnících, o které nejevíte zájem, ale o pupíncích. Akné je problémem cca 85 % populace a bohužel nemusí zmizet ani v pozdějším věku. Zdaleka nejhůře jsou na tom majitelky (a majitelé) problematické pleti – ti s acne vulgaris bojují jako s větrnými mlýny. Stačí však dodržovat následující zásady a nepříjemné kožní onemocnění se ztratí jako pára nad hrncem…

Důkladné a pravidelné čištění pleti

Nečistoty přispívají ke zhoršení stavu pleti, a proto byste v žádném případě neměla podceňovat význam pravidelného čištění. Než ulehnete do postele, zbavte pleť líčidel, make-upu, mastnoty a dalších nečistit, které na ní nemají co dělat. Práci vám může usnadnit micelární voda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbytečně se pleti nedotýkejte

Co je tohle za radu? Možná vám to přijde zvláštní, ale právě častými dotyky můžete stav své pleti výrazně zhoršit. Jestliže neustále po hmatu kontrolujete, zda se vám na tváři neudělaly nové černé tečky, případně si na obličej saháte z jiných důvodů, zbytečně se zanášíte dalšími bakteriemi a viry. Nehledě na to, že škrábáním a tlačením akné zánětu pomáháte v šíření.

Začněte se jinak stravovat

Změna jídelníčku může vaší pleti jedině prospět. Respektive v případě, že vyměníte nezdravá jídla, jako jsou sladkosti a smažené pokrmy, za ovoce a zeleninu. Snažte se minimalizovat příjem smaženého cukru, vyhýbejte se chipsům a zařaďte do každodenního menu vitamíny a zdraví prospěšné látky.

Dodržujte pitný režim a udržujte se fit

Hydratace je základ zdraví a platí to i při léčbě akné. Dostatečně hydratovaná pokožka je méně náchylná na tvorbu pupínků, a proto byste měla dodržovat pitný režim. V případě zvýšené fyzické aktivity dopřejte svému organismu více než doporučované dva litry. A pozor – budete-li pravidelně cvičit, pleti tím jedině prospějete. Nezapomeňte si ji však bezprostředně po tréninku důkladně vyčistit.

Athletic woman jogging in countryside

Pořiďte si správnou dermakosmetiku

Akné se můžete zbavit pomocí k tomu určených přípravků. Při výběru buďte obezřetná a vyhněte se produktům s obsahem alkoholu, neboť ten pokožku nadměrně vysušuje a v podstatě způsobuje zvýšenou produkci mazu (čímž se dostanete do začarovaného kruhu). Vsaďte na produkty doporučované odborníky a budete v klidu. K tomu nejlepšímu patří produktová řada Sébium od Biodermy – kosmetika je určena na problematickou pleť.

Kvalitu si hlídejte také u dekorativní kosmetiky. Všechny levné produkty pochybné kvality vyhoďte do koše a pořiďte si make-up, který nebude ucpávat póry ve vaší pokožce.

svetprozeny.cz__bioderma-cz_com_03

Svěřte se do péče sluníčku

Léčbu akné může urychlit působení slunečních paprsků. Samozřejmostí by měla být kvalitní ochrana před spálením!

Napsat komentář