Kabáty mužům sluší. Jak vybrat ten správný?

on

Kabát by neměl chybět v šatníku žádné ženy, ovšem ani muže. I pánové se občas chtějí líbit, udělat dobrý dojem na kolemjdoucí slečny nebo zapůsobit na obchodního partnera. Kabát už ale dnes dávno není jen formálním kouskem oblečení. Zejména mladí kluci jej nosí i s teniskami a kulichem. Když to dokážete správně zkombinovat, výsledek je parádní.

guy-2609364_1920

Jako žena nejspíš můžete potvrdit, že kabáty mužům zatraceně sluší. Pokud vaše drahá polovička nosí raději bundy, je načase ji přesvědčit ke koupi kabátu. Nejdříve mu vysvětlete, co jsme si již prozradili – pánský kabát nepatří pouze k formálnímu outfitu, klidně si k němu může vzít teplý svetr, čepici, černé džíny a tenisky. Abyste byla přesvědčivější, ukažte mu pár obrázků, které najdete všude možně po internetu.

Klasická černá, velbloudí, nebo raději námořnická?

Nejdříve byste měli společně zvážit barvu. Černá je klasická a chybu s ní určitě neuděláte. Není na špínu, takže kabát nebudete muset dávat tak často do čistírny. Na druhou stranu se někomu může zdát až příliš usedlá, nudná a pohřební. Rozumnou náhradou černé pak může být tmavě modrá. Vypadá perfektně třeba se šedým svetrem. A pokud se váš přítel nebojí světlejších barev, sáhněte po velbloudí. S černými kalhotami je parádní.

Délku nejlépe nad kolena

V obchodech samozřejmě seženete krátké kabátky i ty dlouhé. Většinou je ale nejlepší zlatá střední cesta – tedy délka zhruba nad kolena. Krátké kabáty příliš nezahřejí a dlouhé působí až moc formálně. Rukávy by však měly být dlouhé dostatečně a nejlépe užší. Také střih kabátu můžete zvolit slim fit, aby muži seděl pěkně na tělo. Na druhou stranu pamatujte, že pokud sháníte kabát, pod nějž si bude muž brát oblek, možná budete muset zvolit o číslo větší. Na jaro a podzim je vhodné zvolit lehčí polyesterové kabáty, na zimu ale sáhněte spíš po vlněných, lépe zahřejí.

Právě teď se v mnoha obchodech vyprodává zimní zboží, takže můžete elegantní pánský kabát sehnat se slevou. Zkuste se podívat například do e-shopu Taxido.cz zaměřeného na pánskou módu. Najdete tam šedé, černé i velbloudí modely, a některé mají dokonce zapínání na zip.

Napsat komentář