Jak postupovat, když máte podezření na alergii?

Máte pocit, že se u vás začíná objevovat alergie. Co teď? Není potřeba panikařit, protože se většinou nejedná o závažný problém. Jde o přehnanou reakci imunitního systému na věci, se kterými se můžete běžně setkat, a neznamenají přímé ohrožení. Alergické potíže se v různé míře vyskytují až u třetiny populace. Jak tedy postupovat, pokud se u vás nebo vašich dětí začne projevovat přítomnost alergie?

Dědičný základ i náhlý vznik

Když mají oba rodiče shodný typ alergie, je přibližně 70% šance, že dítě bude mít podobné alergické problémy. Dědičný základ je v tomto případě opravdu velmi důležitý, i když je možné s tím pracovat. Některé alergie mohou s věkem vymizet. Při nevhodném postupu se ale mohou zhoršit až do vzniku astmatických obtíží. Hodně záleží na konkrétním typu a vašich předpokladech. V každém případě se nejedná o banalitu, ale ani o vyloženě akutně nebezpečnou nemoc.

analergin-boxes

Rychlá pomoc v podobě volně dostupného léku na alergie

Alergické projevy v podobě senné rýmy, pálení očí a případné kožní vyrážky dokážou poměrně dost znepříjemnit běžný život. Nejhorší obtíže nastávají po kontaktu s alergenem, což je hodně časté hlavně v sezóně květu nejrůznějších trav, kdy lidé s pylovou alergií trpí. Léky na alergii mohou být volně dostupné a dokážou ulevit od momentálních potíží. Slouží však k potlačení projevů a ve své podstatě je téměř nepravděpodobné, že by alergii opravdu vyléčily.

Specialista vám doporučí vhodné přípravky a léčbu

Jakmile začnete mít podezření na alergii, je nutné navštívit specializovaného doktora. Ten analyzuje příčinu problému pomocí alergologického vyšetření, kdy se zjišťuje původce. Mohou jim být trávy, plísně, domácí mazlíčci, roztoči a podobně. Na základě zjištěných dat navrhne vhodná režimová opatření, která vám pomohou bojovat s nepříjemnými příznaky a zlepšit svůj běžný život. V případě pylových alergií se dá dokonce hovořit o strukturované léčbě na bázi znecitlivění imunitního organismu na reakci proti neškodné látce. Tato léčba si však žádá dohled lékaře a rozhodně se nesnažte vyléčit si alergii pomocí vystavování se alergenu.

Napsat komentář