Chcete se účastnit jezdeckých závodů? Toto budete potřebovat

Abyste se mohli účastnit jezdeckých závodů, budete potřebovat kvalitní a vhodné vybavení. V tomto článku vám ukážeme, co si pořídit.

Jste začínající jezdci, nebo se teprve chystáte do tohoto světa proniknout? Pak pro vás máme článek, který vás bude určitě zajímat. V následujících řádcích vám totiž ukážeme, co všechno vlastně budete potřebovat, pokud budete chtít začít závodit.

Bez košile nebo saka se neobejdete

Základem každého dobrého jezdeckého úboru jsou kvalitní kalhoty. Nejčastěji se používají rajtky v bílé nebo béžové barvě. A to jak pro skoky, tak drezuru. Důležitá je také jezdecká závodní košile. V některých závodech budete potřebovat i sako nebo frak, jezdecké závodní košile jsou ale naprostým základem. Co se týče barev, tak podle všeobecně uznávaných pravidel je možné použít sako černé, červené, modré, zelené nebo šedé. Povolené je také sako laděné do klubových barev a motivů.

Zvolené barvy ale závisí především na dané soutěži. U skokových soutěží nejsou odstíny nijak specifikovány, takže můžete sáhnout po saku takřka jakékoliv barvy. Nejlépe ale po červeném, vínovém, světle nebo tmavě modrém. U drezurních soutěží jsou žádoucí především tmavé odstíny barev.

Co dalšího je potřeba?

Kromě jezdecké košilejezdecké bundy nebo saka a dobrých kalhot budete potřebovat rukavice, nejlépe sladěné do barvy se sakem. Nezapomínejte ani na kvalitní jezdecké boty. Jejich výšku volte podle soutěže, které se chcete zúčastnit. Drezurní soutěže jasně předepisují vysoké boty, u ostatních závodů máte volnou ruku. Samozřejmě nezapomínejte ani na dobrou helmu sladěnou do barvy s vaším sakem nebo rukavicemi.

Kde ale dobré vybavení sehnat? Na Equestrians.cz. Na tomto eshopu pořídíte všechno potřebné vybavení v prvotřídní kvalitě a za velice dobré ceny. Kromě výbavy na závody tady pořídíte i vybavení pro koně nebo výživové doplňky pro lepší zdraví vašich koní.

Napsat komentář