3 důvody, proč přestat používat klasické zubní pasty

Klasické zubní pasty jsou plné chemikálií, které mohou být v některých případech i nebezpečné pro vaše zdraví. Jaké jsou ale další důvody?

Přírodní zubní pasty jsou naprosto ideálním řešením, pokud se chcete dobře starat o zdraví vaší ústní dutiny. Jestliže ale stále používáte klasické, chemicky upravené zubní pasty, přinášíme vám článek o tom, proč byste s nimi měli přestat.

Mohou narušit zubní sklovinu

Běžné zubní pasty často obsahují brusné látky, které jsou také dobře známé pod pojmem abraziva. Právě tyto látky často tvoří zhruba polovinu složení celé zubní pasty. Nejčastěji tu najdete uhličitan vápenatý nebo oxid křemičitý, který sice pomáhají odstraňovat zubní plak, na druhou stranu ale mají neblahý účinek – mohou totiž narušovat zubní sklovinu. Kvalitní přírodní zubní pasta nic takového neobsahuje.

Může vyvolat alergickou reakci

Zuby si čistíme především proto, abychom je měli zdravé a krásně bílé. Právě proto se do klasických zubních past přidávají antimikrobní látky, především látka zvaná triclosan. Tak je ve většina zubních past naprosto běžná, v některých případech ale může působit toxicky, nebo dokonce narušovat imunitní systém a vyvolávat alergické reakce.

Mohou narušit oběhovou soustavu

Poslední problém je spíše z říše sci-fi, ale i přesto se to někomu může stát. Oběhovou soustavu totiž může narušit velké množství fluoridu sodného, který mimo jiné působí negativně i na trávící soustavu. Aby se tak stalo, museli byste ale pozřít opravdu velké množství zubní pasty. Vzhledem k vysokému obsahu fluoridu sodného v některých zubních pastách se ale nemusí jednat o tak smyšlenou báchorku. Především u dětí, kteří by mohli pastu spolykat díky její příjemné chuti. Pokud ji ale dostatečně zabezpečíte, nemělo by se nic takového v žádném případě stát.

Napsat komentář