Češi nejsou v sexu náruživí !

couple-731890_1280-2

Praha – Češi a Češky patří k nejméně náruživým milencům a milenkám v Evropě. Bezmála polovině z nich stačí sex jedenkrát týdně či ještě méně často.

O mnoho aktivnější nejsou ani lidé v Německu, Švédsku, Dánsku, Finsku a Bulharsku. Nejvíce jsou milování nakloněni obyvatelé Řecka. Pětkrát týdně i častěji by si ho dopřála čtvrtina dospělých. Vyplývá to ze studie společnosti GfK a Wall Street Journalu ve 20 zemích, kterou dnes ČTK získala. Častější sex se líbí víc mužům než ženám. V průměru aspoň pětkrát týdně by si ho ráda užila pětina mužů, ale jen každá desátá žena.

Nejnáruživější jsou řečtí muži, milování nejméně pětkrát za týden by si z nich nechala líbit třetina. Stejně často se chce sexu oddávat i pětina žen a mužů v Maďarsku, 17 procent v Rusku a 16 procent v USA. S přibývajícím věkem ve všech zemích sexuálního apetitu ubývá, lidé se spokojí s méně častým sexem.

Jihozápad Evropy vede

V průměru třetina lidí je přesvědčena, že nejlepší milenky a milenci jsou v jejich vlastní zemi. V Česku si to myslí necelých 30 procent osob. Nejlepší milovníci a milovnice podle dospělých v ČR pocházejí z Itálie, Francie a Španělska.

Dvěma pětinám Evropanů stačí mít sex dvakrát až čtyřikrát týdně. Dopřála by si ho více něž třetina Čechů a Češek. Nejméně pětkrát za týden by se chtěl milovat ale jen jeden z deseti dotázaných českých mužů a žen. Téměř stejně jsou na tom obyvatelé Bulharska. Dvakrát až čtyřikrát týdně “skončí v posteli” s partnerem či partnerkou tři pětiny Italů a Italek, 55 procent Řeků a Řekyň a polovina Belgičanů a Belgičanek.

Nevěra nevadí

Téměř tři pětiny dotázaných považují nevěru za určitých okolností či dokonce vždy za odpustitelnou. Nejméně vadí Nizozemcům, nejvíce Švédům, Francouzům a Němcům. Polovina Čechů a Češek by nevěru odpustila ve zvláštních případech, třetina by “zahnutí” neodpustila nikdy. Podle čtyř procent lidí je naopak ospravedlnitelná vždy. Názory žen a mužů v jednotlivých zemích se výrazně nelišily.

Lidé ve střední a východní Evropě si většinou myslí, že jejich společnost je přiměřeně či až příliš tolerantní k homosexuálům. Jiný názor mají obyvatelé Bulharska. Více než polovina z nich se domnívá, že tolerance ke gayům a lesbám je v jejich zemi nedostatečná. Tvrdí to i 49 procent Maďarů.

V Nizozemsku je o přílišné toleranci k homosexuálnům přesvědčeno jen 13 procent lidí. V Itálii je to 17 procent, v Belgii 11 procent a v USA více než třetina. Stejně tak se víc než třetina Američanů domnívá, že jejich společnost je málo tolerantní. V Česku 44 procent oslovených míní, že míra tolerance k homosexuálům je přijatelná. Třetina lidí ji vidí jako nedostatečnou. Homosexualitu více tolerují lidé mladší a ženy.

Napsat komentář