5 skvělých rad, jak otěhotnět co nejrychleji

Tikají vám biologické hodiny, ale na těhotenském testu se stále nechce objevit druhá čárka? Přitom jste si původně myslela, že sotva vysadíte antikoncepci či jinou ochranu, zakulatí se vám bříško. Proč si miminko dává na čas a jak můžete proces urychlit? Máme pro vás několik zaručených tipů, které obvykle fungují.

1. Zastavte se ke gynekologovi

Pokud máte pocit, že se o miminko snažíte delší dobu a pohráváte si s myšlenkou na IVF, nemeškejte a nechte se vyšetřit gynekologem. Poskytne vám veškeré důležité informace ohledně početí dítěte a v případě potřeby provede krevní či genetické testy.

svetprozeny.cz_fertility-ivf_eu_01

2. Nepoužívejte lubrikační gel

Lubrikační gel získal nelichotivou přezdívku – zabiják spermií. Všechny přípravky sice nemůžeme naházet do stejného pytle, ale valná většina obsahuje látky, které mužským pohlavním buňkám vůbec nesvědčí. Raději proto lubrikant nepoužívejte.

3. Řiďte se ovulačním kalendářem

Ženy, které projevily zájem dárcovství vajíček, vědí, že k odběru dochází těsně před ovulací – jedinou dobou, kdy může žena otěhotnět. Období ovulace netrvá dlouho, zpravidla nastává dva týdny před menstruací a vajíčko má pouze 12-24 hodin na to, aby splynulo se spermií. Kdy ovulujete, vám prozradí ovulační test. Seženete ho v lékárně nebo přes internet.

4. Milujte se před ovulací

Chcete-li výrazně zvýšit šanci, že skutečně dojde ke spojení vašeho vajíčka se spermií vašeho partnera, dopřávejte si sex pravidelně několik dní před očekávanou ovulací. Spermie přežijí ve vagíně 3-5 dní a schopnost oplodnit vajíčko si uchovávají po dobu cca 2 dní.

svetprozeny.cz_fertility-ivf_eu_02

5. Sex si užívejte a zbavte se stresu

Jste jako na trní, protože se vám nedaří dosáhnout cíle? Stres v těle vyvolává množství hormonálních procesů a může mít na schopnost otěhotnění velmi negativní dopad. Snažte se proto uvolnit a milujte se ne kvůli početí miminka, ale pro příjemné pocity, které během vášnivých hrátek zažíváte.

Napsat komentář