Sex bez lásky. Proč to ženy dělají?

woman-499756_1280-1

Většinou si v roli člověka, který dokáže provozovat sex bez lásky, představujeme muže. Ale není to jen jejich výsada. I spousta žen dokáže sex bez lásky zažít. A taky si ho užít.

Mohou mít vše. Dokonalou práci, slušný plat, luxusní byt, spoustu přátel i kamarádek. Jediné, co jim chybí, je trvalý vztah. Jednoduše muž, se kterým by se dělily o společné chvíle. Raději s muži sdílejí jen postel a víc si jejich přítomností nechtějí komplikovat život.

Dobrovolná samota
Berou to jako samozřejmost. Když chybí muž pro společný život, najde se alespoň někdo pro potěšení. Pokud je sex s ním dokonalý, není co řešit.

Generace dnešních dobrovolně osamělých žen je jiná. Dřív byla ctižádostivost spojovaná s láskou a manželstvím, za úspěch se považovalo dobře se vdát a mít úspěšného manžela.

Volná láska – ideál?
I dnešní osamělé ženy vědí, co je láska. Ale nespokojí se jen s málem. Obvykle vědí přesně, co by jejich vyvolený měl mít za vlastnosti. A jedním z požadavků je, aby ideální muž stejně lásku a pozornost dával, tak jako si ji bude brát. Na oddané pohledy a obskakování rozhodně může zapomenout.

Při seznamování bývají cílevědomé ženy aktivní, často projeví iniciativu jako první.

Sex bez lásky? To ano, ale sex úplně bez citu to také není. Muž musí mít své kouzlo, něčím přitahovat. Ale ve volném vztahu nejsou hádky a problémy, které přináší všední život.

Nebezpečím volných vztahů je chvíle, kdy si jeden druhého začne nárokovat a jeho city začnou být hlubší, očekává od druhého víc, než mu dotyčný chce poskytnout.

Napsat komentář