Radíme s výběrem večerních šatů

on

Většina žen a dívek má jen málo příležitostí nosit večerní šaty. O to více mohou v nich při těchto výjimečných událostech vyniknout. Ideální společenské šaty by měly být vybrány speciálně pro danou ženu a respektovat její fyzické i psychické vlastnosti spíše než šaty, které jsou v danou dobu populární.

glamour-1856826_1280

Vyjádřete svoji osobnost

Vybírejte šaty, které vyjadřují Váš osobitý styl, takže jsou s Vámi v rovnováze namísto toho, aby se Vás snažily odstrčit na druhou kolej. Hledejte šaty, které vyšlou do okolí jasnou zprávu o Vaší osobnosti, ale také podpoří individualitu. Šifonové večerní šaty řeknou například něco jiného, než společenské šaty z krajky. Stejně tak výrazná rudá barva budí jiný dojem a je mnohem výraznější, než elegantní černá.

long-black-dress-1388567_1280

Vybírejte večerní šaty dle sezóny

Výjimečné společenské akce se sice konají po celý rok, ale šaty by měly v ideálním případě odrážet sezónu a to především materiálem, barvou a vzory. V jarních a letních měsících jsou ideální pastelové barvy jako nebesky modrá, světle růžová, mátově zelená, meruňková apod. Můžete také využít nejrůznější barevné vzory- např. s motivem květin. To platí i v případě, že je ještě chladno a sluníčko příliš neukazuje svou sílu. Pro zimní společenskou sezónu jsou pak vhodnější tmavší barvy jako černá, tmavě modrá, rudá apod. spolu s výraznějšími šperky, které mohou být buď výrazně kontrastní, nebo odpovídat barvě večerních šatů.

Vybírejte společenské šaty dle Vašich křivek

Před nákupem společenských šatů je velmi důležité si uvědomit své přednosti a nedostatky. Výběrem správného střihu lze totiž přednosti zvýraznit a nedostatky naopak alespoň částečně skrýt. Pokud máte štíhlou postavu, pak ji jednoznačně využijte ve svůj prospěch a pořiďte si obtáhlé večerní šaty, které zvýrazní Vaše křivky. Pokud chcete některou část těla zvýraznit, pak můžete využít větší a výraznější designový prvek v dané části- např. mašli, volán, výrazný pásek apod.

Napsat komentář