Jak správně napsat strukturovaný životopis?

Každého tohle čeká minimálně jednou za život, téměř všechny však několikrát. Shrnutí celého svého profesního života v několika odrážkách, pomocí nichž musíme zaměstnavateli ukázat, že právě my jsme pro nabízený post nejvhodnější. Vždycky potom strávíme spoustu bezesných nocí nad tím, co ve svém CV nechat a jaké věci se naopak mají dát pryč. Pojďme se nyní podívat, jak správně napsat strukturovaný životopis.

Co zmiňovat?

Pokud jste právě vyšli školu a hledáte svého prvního zaměstnavatele, moc toho bohužel uvést nemůžete. Vzpomeňte si tedy na různé zkušenosti, které jste sbírali během studentských let. Rozličné stáže, brigády či projekty mohou personalisty zaujmout a zvýhodnit vás v následném výběrovém řízení. Navíc v případě pozvání na pohovor aspoň bude další téma k rozebírání. Sníží se tak pravděpodobnost, že se dostanete někam, kde nemáte pevnou půdu pod nohama.

Jak mám psát, když jsem zkušenější?

Rozhodli jste se změnit pracovní pozici? V takovém případě pro vás vyznívá praxe, kterou jste si za všechny ty roky prošli. Proti vám budou pravděpodobně hrát vyšší požadavky, ty se ovšem probírají až později, takže vaše pozice při posílání CV je zkrátka lepší. Určitě si ale najděte životopisu vzor zdarma, abyste neudělali chybu v nějakém základním bodě. Je škoda dostat minusové body jen tak, když se ty plusové u personalistů shánějí velmi těžko.

Nemusíte se vázat

Při nástupu do nového zaměstnání máme vždy pocit, že zde musíme dlouho vydržet. Není to pravda, můžeme kdykoliv svobodně odejít a porozhlédnout se jinde. Nejlepší je dát výpověď ve zkušební době, je s tím rozhodně nejméně obtíží a problémů. Třeba zjistíte, že tohle zkrátka není zaměstnání pro vás. Se správně napsaným strukturovaným životopisem si novou pozici najdete snadno. Je třeba umět prodat své schopnosti.

Napsat komentář