Hračky, které nedají vaše děti z ruky

V poslední době je leckterý dětský pokojíček zavalený hračkami, s nimiž si nikdo nehraje. Často se dětem kupují ty poslední hity, komerční hračky z reklamy, které je ovšem brzy omrzí. Jaké hračky tedy zvolit, aby se k nim děti neustále vracely?

Kreativní stavebnice

Hračky stavebnice velkou měrou rozvíjí dětskou tvořivost, fantazii a prostorovou představivost. Nejmenší děti si nejlépe pohrají s dřevěnými či plastovými kostkami, s radostí vítají šroubovací sady. Mladším školním dětem je určena stavebnice typu Seva, starší děti se zabaví hračkami konstrukčními. V nabídce je spousta variací na léty osvědčenou stavebnici Merkur, s níž si velmi rádi hráli i tatínkové.

Zábavné deskové hry

U výběru deskových her se hlavně řídíme věkem dítěte. Důležité je správné pochopení pravidel. Ta by měla být úměrná věku dítěte z toho důvodu, aby je hned na začátku od náročné hry neodradila. Deskové hry mají děti v prvé řadě pobavit. Oblíbenými hrami kromě nesmrtelného Člověče, nezlob se, jsou Ubongo, Česko – Otázky a odpovědi a Umí prase létat?

Logické hlavolamy

Hlavolamy pro děti patří do kategorie naučných hraček. Podporují pozornost, paměť a trpělivost. I zde platí, že vybíráme takové, které odpovídají věku dítěte. Současně je hlavolam vhodnou hračkou, jež děti zabaví při dlouhém čekání například u lékaře. K tomuto účelu nejlépe slouží kovové hlavolamy do kapsy v několika variantách obtížností. Ty je možné zakoupit v sadě několika kusů.

Hračky pro miminka

Hračky patří mezi základní potřeby pro miminka. Již od narození zdobí dětskou postýlku hrající kolotoče a zábavné hrazdičky. Nepostradatelní jsou plyšáci a mazlíci, kteří miminku usnadňují usínání. Oblíbené jsou převážně interaktivní hračky pestrých barev, se světelnými a zvukovými efekty podporující rozvoj zraku, sluchu a hmatu.

Napsat komentář