Jakou dietu zvolit při žaludečních vředech?

Metadescription: Žaludeční vředy jsou nepříjemné onemocnění, které je způsobeno zánětem v žaludku. Velmi často je příčinou tohoto zánětlivého onemocnění infekce bakterií Helicobacter pylori.

Žaludeční vředy jsou nepříjemné onemocnění, které je způsobeno zánětem v žaludku. Velmi často je příčinou tohoto zánětlivého onemocnění infekce bakterií Helicobacter pylori. Je nutné žaludeční vředy léčit včasně, jinak může dojít k jejich prasknutí, které způsobí krvácení do žaludku. Při neléčených žaludečních vředech hrozí také rakovina žaludku. Jak je tedy léčit, jakou dietu při léčbě zvolit a jak žaludečním vředům předcházet?

Léčba žaludečních vředů

Žaludeční vředy se léčí kombinací několika druhů antibiotik, která mají odstranit infekci a pomoci při hojení. Během léčby, ale také před ní i po ní, se doporučuje užívat výživové doplňky. Ty napomáhají s udržením zdravé mikroflóry v žaludku. Jen díky zdravému žaludečnímu prostředí budete mít jistotu, že se žaludeční vředy nevrátí. Existuje několik druhů přírodních výživových doplňků, které mají pozitivní vliv na zdraví vašeho žaludku. Jedním z nich je i Chioská masticha.

Jaká dieta je během léčby žaludečních vředů vhodná?

Se zdravým žaludkem souvisí také zdravý životní styl. Je proto dobré se nejen během postižení žaludečními vředy méně stresovat a vyhýbat se alkoholu a nikotinu. Co se týče diety během tohoto onemocnění, základem je zcela vynechávat dráždivé, tedy kořeněné a aromatické potraviny. Ze svého jídelníčku proto určitě odstraňte všechny kofeinové nápoje (nedoporučuje se pít ani bezkofeinovou kávu, která dráždí sliznici), potraviny, které zvyšují tvorbu žaludečních kyselin, či slazená a smažená jídla. Dobrá jsou naopak zásaditá jídla a často se doporučuje zvýšit konzumaci brambor nebo třeba mandlí. Jako doplněk ke stravě pak zvolte Chioskou mastichu.

Prevence žaludečních vředů

Nejlepší prevencí jakýchkoliv žaludečních problémů, je udržení zdraví žaludku i celého trávicího traktu. S tím vám může pomoci také Chioská masticha, ryze přírodní produkt s původem v Řecku. Masticha, pryskyřice keře řečíku lentišku, obsahuje přírodní antibakteriální látky, které tělo chrání před infikováním bakteriemi. Je velmi účinná také jako doplněk léčby a prevence při infekci bakterií Helicobacter pylori. Při dlouhodobém užívání Chioské mastichy ale může dojít i k ničení prospěšných bakterií. Pokud ji tedy používáte jako prevenci, případně po celou dobu léčby žaludečních vředů, vyzkoušejte Masticha Active. Ta obsahuje kromě antibakteriálních látek také probiotika, která trávicí trakt chrání a antibakteriální látky je nijak neovlivní.

Napsat komentář